Latvijas sieviešu basketbola izlase

EČ atlases turnīrs basketbolā sievietēm. Latvija – Horvātija. Intervija ar Aiju Klakocku

EČ atlases spēle basketbolā sievietēm. Dānija - Rumānija. Spēles momenti

EČ atlases turnīrs basketbolā sievietēm. Latvija – Horvātija. Spēles momenti

Latvijas dāmu baskebola izlase revanšējas un uzvar Horvātiju. Spilgtākās epizodes

Latvijas sieviešu basketbola izlase sestdien turpināja Rīgas burbulī spēlēt 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, ar 83:69 uzvarot Horvātijas basketbolistes. Līdz ar šo uzvaru Latvija saglabā teorētiskas izredzes kvalificēties finālturnīram, lai gan ar sešiem punktiem ir I apakšgrupas trešajā pozīcijā.

Šajā mačā rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Elīna Babkina, kura sakrāja 20 punktus – viņas rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles. Anetes Šteinbergas rēķinā 19 punkti, Karlīnei Pilāberei – 14, bet Kitijai Laksai – 11 punkti. Tikmēr Horvātijas izlasē ar 25 punktiem izcēlās Ivana Dojkiča.

Latvijas dāmas jau pašā spēles ievadā pārņēma iniciatīvu, saasinot spēli un nelaižot pretinieces pie teikšanas. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar latvietēm ļoti labvēlīgu rezultātu – 23:12.

Otrajā ceturtdaļā latvietes turpināja savu ofensīvu, jau nogriežņa vidū panākot pat 27 punktu pārsvaru. Latvietes turpināja krāt pārsvaru, praktiski nelaižot pretinieces pie teikšanas. Taču uz pirmā puslaika beigām latvietes atslāba, ļaujot horvātietēm samazināt rezultāta starpību, bīstami pietuvojoties (21:15), bet puslaiks noslēdzās ar 44:27.

Latvijas izlases spēlētāja Karlīne Pilābere pēc pirmā puslaika atzina, ka komandas galvenais uzstādījums ir neitralizēt pretinieku saspēles vadītāju, jo tad komandas uzbrukums vairs nav tāds, pie kāda viņas ir pieradušas. Tomēr, runājot par pirmās puses beigām, Karlīne norādīja, ka, iespējams, nekomunicēja līdz galam, tādēļ horvātietēm sanāca brīvie metieni. Pilābere uzsvēra, ka svarīgi ir neskatīties uz tablo, nekoncentrēties uz rezultātu, bet gan spēlēt savu spēli.

Intervija ar Karlīni Pilāberi

Šo spēli no malas skatījās pieredzējusī basketboliste Aija Klakocka, kura LTV norādīja, ka tas ir gana grūti, jo ir šī nevarēšana palīdzēt. No malas skatoties, esot arī daudz vairāk emociju. Runājot par spēli, Klakocka uzsvēra, ka meitenēm ir rūpīgāk jāspēlē aizsardzībā, bet tai pašā laikā arī agresīvi, neļaujot karstasinīgajām horvātietēm sajust spēles garšu.

Intervija ar Aiju Klakocku

Trešajā ceturtdaļā horvātietes pārņēma iniciatīvu (17:27) un jau bīstami samazināja rezultāta starpību – 61:54.

Noslēdzošais spēles nogrieznis turpinājās diezgan asi un nervozi, bet Latvijas zīmē (22:15), un spēle noslēdzās ar Latvijai labvēlīgu rezultātu, ļoti nepieciešamu uzvaru ar 83:69.

Pēc spēles priecīgs bija izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis, viņš bija lepns par savu komandu, norādot, ka varēja visai Latvijai parādīt, ka meitenes māk spēlēt basketbolu un var piecelties pēc neveiksmēm. Tiesa gan, viņš būtu bijis apmierinātāks, ja Latvijas basketbolistes spētu noturēt 20 punktu pārsvaru.

Intervija ar Mārtiņu Gulbi

Pagājis gads, kopš Gulbis stājies valstsvienības priekšgalā. Pats gan par to pasmējās, sakot, ka nospēlētas vien četras spēles un spēlētājas sāk pie viņa pierast.

Ceturtdien sieviešu izlase piedzīvoja neveiksmi cīņā ar Vāciju, piekāpjoties ar rezultātu 67:73, savukārt Horvātija ar 80:62 uzvarēja Ziemeļmaķedoniju. Bet pirms gada pirmā apļa sabraukumā Latvijas sieviešu izlase piekāpās Horvātijai ar 65:83.

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Eiropa) pandēmijas dēļ atteicās no sākotnējā formāta, komandai katrai ar katru tiekoties mājās un viesos. Par drošāku atzina risinājumu ar komandu pulcēšanos sabraukumos.

Atlases turnīru plānots noslēgt 2021. gada februāra sākumā, kad katrai komandai grupā jāaizvada vēl divas spēles. Finālturnīram, kas paredzēts 2021. gada jūnijā Spānijā un Francijā, kvalificēsies deviņu atlases grupu uzvarētājas un piecas labākās otrās vietas ieguvējas. Dalība finālturnīrā jau ir garantēta abām rīkotājvalstīm.