Pēcspēles intervija ar Jāni Blūmu
Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Latvija - Rumānija

Spēles momenti. Latvija - Rumānija

Latvijas basketbolistus pārbaudes spēlē neaptur arī rumāņi

Latvijas izlases basketbolisti svētdien "Arēnā Rīga" ar 98:68 pārspēja Rumānijas valstsvienību, kas arī gatavojas startam Eiropas čempionāta finālturnīrā. Mājinieki pārliecinošo uzvaru guva bez Kristapa Porziņģa un Jāņa Strēlnieka, kuri dziedē nelielus savainojumus un bija uz rezervistu soliņa.

Uzvarētājiem pa 14 punktiem guva Dāvis Bertāns un Jānis Timma, 13 punktus pievienoja Mārtiņš Meiers, bet pa 12 punktiem iekrāja Dairis Bertāns un Andrejs Gražulis. Rumāņiem ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Vlads Moldoveanu.

Jāņa Blūma pēcspēles intervija

Jānis Blūms pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka otrajā puslaikā komanda mazliet palaidusies, jo izpaudās pirmajā puslaikā iekrātais 20 punktu pārsvars. Taču komanda spēja saņemties un palielināt pārsvaru līdz mača beigām, uzsvēra izlases kapteinis.

Mājinieki ar trīspunktniekiem spēles sākumā ieguva 9:0 pārsvaru un droši turējās vadībā. Latvijas basketbolistu ātro sadarbību pretiniekiem neizdevās apturēt un laukuma saimnieki efektīvi uzbruka gan no tuvas distances, gan trīspunktu līnijas.

Dāvis Bertāns triec grozā no augšas

Otrās ceturtdaļas vidū pēc Dāvja Bertāna trieciena grozā no augšas rezultāta starpība sasniedza 50% robežu (44:22), bet puslaika izskaņā mājinieki jau bija priekšā ar 25 punktiem (56:31).

Futbola izlases kapteiņa Kaspara Gorkša uzruna

Latvijas futbola valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs arēnā uzmundrināja basketbolistus un novēlēja izlasei Eiropas čempionātā cīnīties par uzvarām.

Intervija ar Mārtiņu Meieru

Pirmajā puslaikā 12 punktus guvušais Mārtiņš Meiers Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda pildīja treneru norādes spēlēt agresīvi, taču viņš uzsvēra, ka nav jāskatās uz rezultātu un jāspēlē vēl agresīvāk. Pēc nelielas saslimšanas Meiers jūtas pilnīgi atlabis un gatavs cīņai par 100 procentiem.

Rolands Freimanis par izlases spēli pirmajā puslaikā

Puslaika pārtraukumā basketbolists Rolands Freimanis sacīja, ka Latvijas izlase ir guvusi pārliecību par sevi, un rumāņi īsti nav pretinieki, neraugoties uz Porziņģa un Strēlnieka nespēlēšanu.

Pēc pārtraukuma Rumānijas izlase uz brīdi spēja samazināt rezultāta starpību līdz padsmit punktiem, tomēr spēku samērs laukumā būtiski nemainījās. Pēdējā ceturksnī uzvarētājiem dažbrīd bija grūti saglabāt koncentrēšanos, jo Latvijas izlases pārsvars sasniedza arī 30 punktu robežu (84:54).

Kristaps Janičenoks mača izskaņā trāpa no centra

Punktu spēlei ar precīzu metienu no laukuma centra pielika Kristaps Janičenoks, kurš devās laukumā atšķirībā no spēles pret Lietuvu. Īsāku brīdi spēlēja arī Iļja Gromovs.

Jānis Strēlnieks un Rolands Freimanis pirmsspēles studijā

Strēlnieks pirms spēles Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka treniņā neveiksmīgi uzkāpis Porziņģim uz kājas, tādēļ sastiepis potīti, kas vēl ir pietūkusi. Kāju labāk kādu nedēļu atpūtināt, lai gan nepieciešamības gadījumā Strēlnieks būtu gatavs spēlēt jau tagad. Strēlnieks uzsvēra, ka ir patīkams tik rets panākums kā uzvara pār Lietuvu, taču ir daudz pie kā vēl strādāt komandas spēles uzlabošanai.

Gan Strēlnieks, gan Freimanis, kuru izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis kandidātos neiekļāva, uzteica Porziņģi kā lielisku basketbolistu. Strēlnieks sacīja, ka ir viegli laukumā saprasties ar tik mobilu basketbolistu kā Porziņģis.

Pēdējo pārbaudes spēli pirms došanās uz Turciju Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien "Arēnā Rīga" pret Čehijas valstsvienību.