Latvijas basketbolistu NBA klubi zaudē, Porziņģa ilgākajā spēlē traumu gūst Dončičs

Visi trīs latviešu pārstāvētie Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubi zaudēja sestdien aizvadītajās spēlēs, liecina NBA informācija. Kristaps Porziņģis aizvadīja ilgāko spēli Dalasas "Mavericks" sastāvā, ko veicināja jau mača sākumā komandas līdera Lukas Dončiča gūtā kājas trauma. Dāvim Bertānam bija decembrī mazrezultatīvākā spēle, bet Rodions Kurucs gada pēdējā mēnesī pirmoreiz tika laukumā NBA spēlē.

"Mavericks" mājās ar 118:122 piekāpās Maiami "Heat", Porziņģim 40 minūtēs (39:57) gūstot 22 punktus un izcīnot 14 atlēkušās bumbas. Kristapa rēķinā bija arī divi bloķēti metieni, divas rezultatīvas piespēles un viena pārtverta piespēle. Kristaps trāpīja trīs no deviņiem trīspunktu metieniem, četrus no 12 divpunktniekiem un piecus no septiņiem soda metieniem.

Kristaps Porziņģis spēlē pret Maiami "Heat"

Dončičs paspēja nospēlēt nepilnas divas minūtes un iekrāt divus punktus, līdz sastiepa potīti un laukumā neatgriezās. Slovēnijas basketbolistam arēnā veica rentgenu, kas smagākus bojājumus potītē neuzrādīja, bet "Mavericks" vēl atturējās prognozēt, kad Dončičs varētu atgriezties laukumā.

Luka Dončičs gūst traumu

Porziņģis mājinieku sastāvā bija otrais rezultatīvākais, bet 28 punktus iekrāja Tims Hārdevejs juniors. Uzvarētājiem 27 punktus guva Džimijs Batlers. Dalasas klubs pamatlaikā atspēlēja 24 punktu deficītu, tomēr pagarinājumā zaudēja, turklāt pēc spēles uzmanības centrā bija Dončiča veselības stāvoklis.

Dāvis Bertāns spēlē pret Memfisas "Grizzlies"

Savukārt Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" viesos Memfisā ar 111:128 zaudēja vietējam "Grizzlies". Bertāns laukumā bija 25 minūtes (25:23), guva deviņus punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, bloķēja divus metienus un divreiz rezultatīvi piespēlēja, kā arī pārtvēra vienu bumbu. Dāvis trāpīja vienu no sešiem trīspunktu metieniem, vienu no trim divpunktniekiem un visus četrus soda metienus.

Vašingtonas klubam Bredlijs Bīls guva 29 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet "Grizzlies" 27 punktus nodrošināja Dilons Brūkss.

Decembrī pirmoreiz Bruklinas "Nets" sastāvā laukumā tika Rodions Kurucs, bet viņa pārstāvētā komanda ar 102:110 Toronto piekāpās pašreizējiem čempioniem "Raptors" basketbolistiem. Kurucs 18 minūtēs (17:57) guva vienu punktu, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles un bloķēja vienu metienu. Rodions trāpīja vienu no diviem soda metieniem, bet neprecīzs bija gan viņa vienīgais trīspunktnieks, gan divi divpunktu metieni.

Nākamo spēli "Mavericks" viesos pret Milvoki "Bucks" aizvadīs pirmdien, kad "Wizards" spēlēs Detroitā pret "Pistons". Dienu vēlāk "Nets" spēlēs Ņūorleānā pret "Pelicans".