Latvijas basketbolistu klubi ar zaudējumiem sāk Eirolīgas ceturtdaļfinālus

Latvijas basketbola izlases saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Grieķijas vienība Pirejas "Olympiakos" trešdien ar zaudējumu pagarinājumā pret Kauņas "Žalgiris" sāka ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālu, neveiksmi piedzīvojot arī Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētajai Spānijas komandai Vitorijas "Kirolbet Baskonia".

"Olympiakos" mājās zaudēja ar rezultātu 78:87, sērijā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Strēlnieks spēlēja 12 minūtes un astoņas sekundes, taču punktus neguva, aizmetot garām vienu divpunktu metienu, izdarot vienu rezultatīvu piespēli un nopelnot divas piezīmes, kas viņam deva negatīvu efektivitātes punktu rādītāju -2.

Pirejas klubs labi sāka spēli, iekrājot desmit punktu pārsvaru, taču otrajā ceturtdaļā "atdzīvojās" arī Kauņas klubs, kas spēja panākt neizšķirtu. Pēc puslaika "Olympiakos" bija vadībā ar 38:32. Savukārt spēles otrā daļa ritēja punkts punktā, nevienai komandai nespējot iekrāt lielāku pārsvaru. Mājiniekiem divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām bija trīs punktu pārsvars 69:66, taču tad sešus punktus pēc kārtas iemeta "Žalgiris". Pusminūti pirms sirēnas "Olympiakos" glāba Vasilis Spanulis, kurš trāpīja tālmetienu, grieķu klubam vēl nedaudz vēlāk pēdējā uzbrukumā neizmantojot iespēju izraut uzvaru.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 72:72, savukārt papildlaikā jau labāki krietni bija "Žalgiris" vīri, kuri bija neapstādināmi no tālmetienu līnijas.

Uzvarētājiem 21 punktu guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Brendons Deiviss, kamēr 20 punktus pievienoja Kevins Pangoss. Savukārt "Olympiakos" rindās neapturams bija Spanulis, sametot 25 punktus un izdarot deviņas rezultatīvas piespēles.

Sērijas otrā spēle piektdien atkal notiks "Olympiakos" laukumā.

Tikmēr "Kirolbet Baskonia" viesos ar rezultātu 73:82 zaudēja iepriekšējās sezonas ULEB Eirolīgas čempionei Stambulas "Fenerbahce Doguš" no Turcijas, sērijā nonākot iedzinējos ar 0-1.

Timma šajā mačā guva piecus punktus, kamēr Mālmanis, lai arī mačam bija pieteikts, laukumā nedevās.

"Kirolbet Baskonia" komandu iegāza spēles pirmais puslaiks, pēc kura Spānijas komanda zaudēja ar 26:43, spēles otrajā daļā nespējot atgūties. Viesi starpību gan ievērojami samazināja, taču tuvāk par septiņiem punktiem netika.

Timma spēlēja 19 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā trāpīja vienu no četriem tālmetieniem un abus "sodiņus". Tāpat viņam viena kļūda, viens izprovocēts pretinieku pārkāpums, kas deva vienu efektivitātes rādītāja punktu.

"Kirolbet Baskonia" rindās ar 16 punktiem izcēlās Tornike Šengelija, kamēr "Fenerbahce Doguš" rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Breds Vanameikers.

Jau ziņots, ka pārējās divās ceturtdaļfināla sērijās pirmās spēles tika aizvadītas otrdien. Tā galvenā favorīte Maskavas CSKA ar 98:95 savā laukumā uzvarēja Maskavas apgabala "Himki", bet Grieķijas komanda Atēnu "Panathinaikos Superfoods" savu skatītāju klātbūtnē ar 95:67 uzveica spāņu vienību Madrides "Real".

Šajās sērijās otrās spēles tiks aizvadītas ceturtdien.

Aģentūra LETA vēstīja, ka ULEB Eirolīgas sezona pēc pamatturnīra noslēdzās Daira Bertāna pārstāvētajai Itālijas komandai Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" un Rodiona Kuruca pārstāvētajai Spānijas vienībai Barselonas "Lassa".

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs.

Pērn par turnīra čempioni kļuva "Fenerbahce", kas finālturnīra izšķirošajā spēlē ar 80:64 uzvarēja "Olympiacos" vienību, kurai pirms šīs sezonas pievienojās Strēlnieks.