Latvijas basketbolistu klubi ar zaudējumiem noslēdz dalību Eirolīgā

Lietuvas grands Kauņas "Žalgiris" ceturtdien ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā savās mājās ar rezultātu 101:91 uzvarēja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Grieķijas klubu Pirejas "Olympiakos", sasniedzot turnīra finālturnīru. Tāpat tālāk netika arī Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Spānijas vienība "Kirolbet Baskonia".

"Žalgiris" sērijā līdz trim uzvarām triumfēja ar 3-1.

Strēlnieks ceturtdienas mačā guva 17 punktus, taču ar to bija par maz, lai Pirejas komanda paildzinātu šo sēriju.

Kauņas klubs 1999.gadā kļuva par Eirolīgas čempioni, bet toreiz šo turnīru vēl rīkoja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA), savukārt pēcāk Vecā kontinenta labākie klubi apvienojās, izveidojot ULEB jeb Eiropas Basketbola līgu savienību. Kopš ULEB izveides "Žalgiris" labāko četriniekā nebija ticis.

Ceturtdien aizvadītajā mačā Strēlnieks spēlēja 21 minūti un 17 sekundes, sametot 17 punktus, kas viņam bija labākais rādītājs šajos četros mačos. Viņš trāpīja trīs no četriem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un piecus no pieciem  "sodiņiem".

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu, nopelnot vienu piezīmi, un izprovocēja trīs pretinieku pārkāpumus; tas viņam deva 22 efektivitātes rādītāja punktus, kas bija labākais rādītājs "Olympiakos" komandā.

"Žalgiris" rindās 21 punktu sameta Kevins Pangoss, bet 20 punktus guva Edgars Ulanovs, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt "Olympiakos" komandā 19 punktus sameta Vasilis Spanulis.

"Žalgiris" bija labāks spēles pirmajās trīs ceturtdaļās, pirms pēdējām desmit minūtēm esot vadībā 78:56, beigās grieķu klubam starpību samazinot, taču neizglābjoties no zaudējuma.

Jau vēstīts, ka sērijas pirmajā mačā Pirejā ar 87:78 uzvarēja "Žalgiris", bet otrajā mačā "Olympiakos" revanšējās ar 79:68, kamēr sērijas trešajā spēlē "Žalgiris" jau mājās uzvarēja ar 80:60.

Savukārt "Kirolbet Baskonia" ceturtdien mājās ar rezultātu 83:92 zaudēja pērnā gada turnīra čempionei Stambulas "Fenerbahce Doguš" no Turcijas, sērijā zaudējot ar 1-3.

Timma spēlēja 16 minūtes un astoņas sekundes, taču punktus neguva, aizmetot garām vienu tālmetienu. Viņam arī trīs kļūdas, viena piezīme un viens izprovocēts pretinieku pārkāpums, kas deva negatīvu efektivitātes punktu rādītāju -4.

Vitorijas komandā 14 punktus guva Vensāns Puarjē, bet 13 sameta Rodrigs Bobuā, kamēr "Fenerbahce Doguš" komandā Marko Guduričs guva 22, bet Nikolo Melli 21 punktu.

"Kirolbet Baskonia" sērijas pirmajos divos mačos viesos zaudēja ar 73:82 un 89:95, bet trešajā mačā mājās uzvarēja ar 88:83.

Vēl divās sērijās ceturtie mači notiks piektdien. Maskavas CSKA ir vadībā ar 2-1 pret Maskavas apgabala "Himki", bet Madrides "Real" ar 2-1 uzvar Atēnu "Panathinaikos Superfoods".

ULEB Eirolīgas sezona pēc pamatturnīra noslēdzās Daira Bertāna pārstāvētajai Itālijas komandai Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" un Rodiona Kuruca pārstāvētajai Spānijas vienībai Barselonas "Lassa".

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Finālčetrinieka turnīrs 18. un 20.maijā notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Pērn par turnīra čempioni kļuva "Fenerbahce", kas finālturnīra izšķirošajā spēlē ar 80:64 uzvarēja "Olympiacos" vienību, kurai pirms šīs sezonas pievienojās Strēlnieks.