Latvijas basketbolistiem Turcijā neveiksme Pasaules kausa kvalifikācijas startā

Latvijas basketbola valstsvienība piektdien viesos ar 73:85 zaudēja Turcijai pirmajā spēlē 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkšu grupā, liecina rīkotāju informācija. Arnim Vecvagaram debitējot valstsvienības galvenā trenera amatā oficiālā mačā, viņa vadītajiem basketbolistiem neizdevās parādīt saskanīgu spēli, kas ļautu izcīnīt uzvaru.

Ar 25 punktiem Latvijai izcēlās Žanis Peiners, Anžejs Pasečņiks pievienoja 15 punktus, bet 12 punkti bija kapteiņa Jāņa Blūma rēķinā. Turkiem mača varonis ar 24 punktiem bija Melihs Mahmutoglu.

Latviešiem izdevās teicams spēles sākums, iegūstot 8:0 pārsvaru, kas palīdzēja pirmās ceturtdaļas izskaņā būt sešus punktus priekšā (20:14). Pēc pārtraukuma Latvijas izlases sadarbība vairs tik labi nesekmējās, un turkiem pamazām izdevās līdzsvarot spēku samēru. Latvijai pieauga kļūdu skaits, un puslaika izskaņā Mahmutoglu ar trīspunktu metienu nodrošināja laukuma saimniekiem 37:34.

Neraugoties uz pretdarbību, turki uzbruka ar augstu metienu precizitāti, un četras minūtes pirms pēdējā pārtraukuma panāca 11 punktu pārsvaru (55:44). Īpaši mājiniekiem izcēlās Mahmutoglu, iedvesmojot arī savus komandas biedrus. Turki guva 30 punktu trešajā ceturtdaļā, kuras pēdējā minūtē mājinieki bija priekšā ar +15 (67:52).

Neko par labu neizdevās vērst arī pēdējā ceturkšņa sākumā, Turcijai trīsarpus minūtēs pieaudzējot pārsvaru līdz 17 punktiem (73:56). Toties pietika ar nelielu turku atslābumu, lai Latvijas izlase sāktu savu atrāvienu, un pēc Rolanda Freimaņa trīspunktnieka rezultāta starpība atgriezās viencipara skaitļa apmēros (66:75). Vēl bija četras minūtes laika, tomēr aizsardzībā pietrūka saskaņotas darbības, lai liktu Turcijai nodrebēt.

Septembrī Eiropas čempionāta finālturnīrā abu komandu spēlē Latvijas izlase bija pārāka, taču šoreiz nevarēja palīdzēt ne Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), ne Eirolīgas klubu basketbolisti.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau svētdien "Arēnā Rīga" pret Zviedrijas valstsvienību. Vēl pa divām spēlēm katrai komandai paredzētas 2018.gada februārī un jūnijā/jūlijā. Grupas trīs spēcīgākās komandas pēc divu apļu izspēles iekļūs nākamajā atlases kārtā, kur pretendēs uz vietu finālturnīrā.