Latvijas basketbolistiem mača izskaņā mazliet pietrūkst spāņu pieveikšanai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien Madridē ar 82:85 zaudēja Spānijas izlasei Pasaules kausa kvalifikācijas grupas spēlē, kurā viesi tikai pēdējā minūtē pirmoreiz izvirzījās vadībā, liecina organizatoru informācija. Vēl trešās ceturtdaļas vidū spāņiem bija 18 punktu pārsvars, bet pēdējās sekundēs abu komandu izredzes uz uzvaru bija vienādas.

Rezultatīvākie Latvijas izlasē bija pa 20 punktiem guvušie Jānis Strēlnieks un Jānis Timma, bet 16 punktus pievienoja Mārtiņš Meiers. Grupas līderiem spāņiem ar 18 punktiem izcēlās Hoakins Koloms, kurš guva arī uzvaras grozu.

Latvijas izlase cieta trešo zaudējumu grupā astoņās spēlēs un saglabā labas izredzes cīņā par vietu finālturnīrā.

Pirmo reizi Latvijas basketbolistus vadībā izvirzīja Ronalds Zaķis ar diviem soda metieniem 12 sekundes pirms spēles beigām, panākot 82:81.  Koloms cīņā zem groza akrobātiskā metienā atguva vadību Spānijai, bet ātrā atbildes triecienā Rihards Lomažs nopelnīja piezīmi uzbrukumā. Spāņi tika pie pēdējā uzbrukuma iespējas un Koloms vēl realizēja divus soda metienus.

Spāņi ar rezultatīvāku darbību uzbrukumā veiksmīgāk sāka spēli, izvirzoties vadībā un pastāvīgi noturot nelielu pārsvaru, ko laukuma saimniekiem palīdzēja nostiprināt rezultatīva darbība cīņā pie groziem. Latvijas izlasē līdera cienīgu sniegumu rādīja Strēlnieks, tomēr viesi neveiksmīgi aizvadīja pirmā puslaika beigas un pēdējā minūtē pirms pārtraukuma rezultāta starpība sasniedza -14 punktus (35:49).

Trešās ceturtdaļas vidū spāņi bija vadībā jau ar +18 (60:42), taču Latvijas zonas aizsardzība spēja radīt pretiniekiem sarežģījumus, un rezultāta starpība ātri saruka līdz deviņiem punktiem (51:60). Spēka spēlē pie spāņu groza efektīvs bija Timma, un viņš trešā ceturkšņa pēdējā minūtē panāca jau -8 (56:64). Neraugoties uz zemu metienu precizitāti spāņi pēdējās ceturtdaļas vidū spēja atjaunot 14 punktu vadību (78:64), ko noturēt gan nespēja.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars kritizēja savas komandas spēli aizsardzībā un cīņā par atlēkušajām bumbām pirmajā puslaikā. "Otrajā puslaikā nostrādāja zonas aizsardzība, izdevās atspēlēties, bet pēdējās sekundēs spāņu pusē bija veiksme. Galvenais zaudējuma iemesls – ļāvām mājiniekiem pie mūsu groza izcīnīt 17 bumbas," Vecvagaru citēja Latvijas Basketbola savienība.

Savukārt Lomažs atzina, ka latvieši, iespējams, pārāk respektēja Spānijas komandu un pirmajā puslaikā nospēlēja slikti. Taču Latvijas izlase revanšam gaidīs spāņus Rīgā.

Spānija ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir grupas līdere, seši panākumi ir Turcijai, kas pirmdien ar 86:77 viesos uzveica pastarīšus un vienlaicīgi Eiropas čempionus slovēņus, bet pa četrām uzvarām un zaudējumiem ir Ukrainai un Melnkalnei. Iepriekšējā mačā spāņus uzveikusī Ukrainas izlase izbraukumā ar 84:90 zaudēja Melnkalnei. Slovēnijas rēķinā ir divas uzvaras.

Pasaules kausa finālturnīram, kas nākamgad notiks Ķīnā, kvalificēsies grupas trīs labākās izlases.

Nākamo spēli Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Latvijas izlase aizvadīs 29.novembrī Rīgā pret Melnkalni, bet 2.decembrī viesos būs duelis pret Slovēniju. Visbeidzot nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, savukārt atlase beigsies 25.februārī izbraukumā pret Melnkalni.