Latvijas basketbolisti zaudē Serbijai un saglabā izredzes uz nākamo kārtu (papildināts)

Latvijas basketbolisti svētdien Slovēnijā ar 71:80 zaudēja Serbijai Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē, taču saglabāja labas izredzes tikt nākamajā grupu kārtā, liecina rīkotāju informācija. Latvijai pirms pēdējās cīņas grupā ir pa divām uzvarām un zaudējumiem, un uzvara pirmdien pār Maķedoniju garantēs dalību otrajā grupu kārtā.

(papildināts pēc visu dienas spēļu noslēguma)
Ar 18 punktu guvumu cīņā pret vieniem no B grupas favorītiem Latvijai izcēlās Kristaps Janičenoks, bet Daira Bertāna rēķinā bija 14 punkti. Serbijas izlases līderis Nenads Krstičs uzvarētājiem nodrošināja 25 punktus.

Latvijas izlase pirmajā ceturtdaļā ļāva pretiniekiem pārāk brīvi rīkoties, nonākot zaudētājos ar 17 punktu deficītu, taču spēles turpinājumā spēku samērs izlīdzinājās, lai gan vadībā arvien turējās serbi. Trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē Serbijas izlases pārsvars saruka līdz vienam punktam, un drošāku pārsvaru uzvarētāji ieguva tikai mača pēdējās minūtēs.

Pēc nepilnām trijām nospēlētām minūtēm Latvija bija mīnusā ar 10 punktiem (2:12), turklāt neapturams cīņas sākuma daļā bija Nenads Krstičs, septiņās minūtēs gūstot 13 punktus. Pusotru minūti pirms pārtraukuma Serbijas pārsvars sasniedza jau 17 punktus (28:11), taču Latvijas izlase uzlaboja darbību aizsardzībā un rezultāta starpība sāka rukt. Otrās ceturtdaļas sākumā serbi vēl bija priekšā ar 13 punktiem (28:15), bet nākamajās pāris minūtēs Latvija pietuvojās līdz 25:32, un puslaika turpinājumā epizodiski veiksmes brīži bija abām komandām.

Serbijas izlasei vairs netika ļauts brīvi rīkoties uzbrukumā pie groza, savukārt Latvijai vairākās epizodēs līdera lomu veiksmīgi uzņēmās Janičenoks, pēc kura diviem trīspunktu metieniem un Mārtiņa Meiera caurgājiena rezultāta starpība saruka līdz minimumam (51:52). Trešās ceturtdaļas izskaņā Serbijas izlasē Bogdans Bogdanovičs trāpīja tālu trīspunktu metienu un pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem (58:53).

Pēdējā ceturtdaļā konsekventi uzbrukumā spēlējot uz groza apakšu, serbi guva septiņus punktus pēc kārtas un atrāvās līdz 72:63, tomēr tas vēl uzvarētāju neizšķīra, jo Latvija guva piecus punktus pēc kārtas. Cīņas pēdējās minūtēs serbi tomēr spēja biežāk rast bumbai ceļu grozā un galotni aizvadīt ar drošāku pārsvaru.

Dienas pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā Bosnijas un Hercegovinas izlase ar 62:54 pārspēja Maķedoniju. Lietuva vēlāk svētdien ar 77:70 pagarinājumā uzveica Melnkalnes izlasi, tādēļ Latvijas basketbolisti ar uzvaru pēdējā spēlē pār Maķedoniju garantēs dalību otrajā grupu kārtā. Taču atkarībā no citu spēļu iznākumiem Latvijai nav izslēgta iespēja tikt tālāk ar līdz šim nopelnītajām divām uzvarām.

Latvija turnīru sāka ar uzvarām pār Bosniju/Hercegovinu (86:75) un Melnkalni (73:72), bet trešajā spēlē zaudēja Lietuvai (59:67). Savukārt serbi pēc uzvarām pār Lietuvu (63:56) un Bosniju/Hercegovinu (77:67) piekāpās Maķedonijai (75:89).

Pēdējā spēle grupā Latvijas izlasei būs pirmdien pret Maķedoniju. Grupas trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā, kur turpinās cīņu par dalību ceturtdaļfinālā. Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā daļā 24 komandas ir sadalītas četrās grupās.