Latvijas basketbolisti zaudē bulgāriem, uz Eiropas čempionāta finālturnīru netiek

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien Rīgā priekšpēdējā spēlē kvalifikācijas turnīrā ar 65:66 zaudēja Bulgārijai un šķīrās no izredzēm tikt uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Pirmoreiz kopš 1999.gada kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrs notiks bez Latvijas dalības.

Mājiniekiem ar 14 punktiem izcēlās Jānis Timma, turpretim Mareka Mejera un Aigara Šķēles rēķinā bija pa 11 punktiem un izcīnītām astoņām atlēkušajām bumbām. Bulgāriem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Dī Bosts.

Pusotru minūti pirms spēles beigām Bosta trīspunktu metiens nodrošināja bulgāriem minimālu pārsvaru (66:65), ko viesi saglabāja līdz beigu svilpei.

Pēdējās epizodes spēlē izvērtās neveiksmīgi mājiniekiem. Rolandam Freimanim 10 sekundes pirms beigu svilpes fiksēja pārkāpumu uzbrukumā, bet bulgāriem Aleksandrs Jaņevs netrāpīja nevienu soda metienu. Latvijas izlase ieguva pēdējā uzbrukuma iespēju, tomēr Šķēles metiens no tuvas distances nebija precīzs.

Ātrā un rezultatīvā spēles sākumā abas komandas necentās izspēlēt ilgus pozicionālus uzbrukumus. Latvijas izlasē rezultatīvs darbojās Timma, tomēr būtisku pārsvaru neizdevās iekrāt ne mājiniekiem, ne viesiem. Sākuši otro ceturtdaļu ar divu punktu pārsvaru (17:15), Latvijas basketbolisti arvien nespēja uzlabot precizitāti no trīspunktu līnijas, toties ar efektīvu saspēli vairākkārt nogādāja bumbu ērtam metienam no tuvas distances. Pēc labām aizsardzības epizodēm izdevās arī ātrie uzbrukumi un Šķēle nepilnas trīs minūtes pirms puslaika beigām pirmoreiz palielināja pārsvaru līdz divciparu skaitlim (39:28). Pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma bulgāri mazliet atguvās un samazināja savu deficītu līdz četriem punktiem (36:40).

Viesi pirmajā minūtē pēc garā pārtraukuma atjaunoja neizšķirtu, tomēr Bulgārijas izlases uzbrukumi arvien biežāk iestrēga mājinieku ciešajā aizsardzībā. Trešā ceturkšņa vidū pēc Daira Bertāna trāpīta trīspunktnieka pārsvars sasniedza 13 punktus (55:42), tomēr tālmetienos atguvās arī viesi un, pēdējā pārtraukumā ejot, laukuma saimnieki bija vadībā ar +8 (59:51). Viesiem trīspunktu metieni palīdzēja saasināt cīņu, pēdējā ceturkšņa vidū pārņemot vadību (63:62).

Galvenā trenera Roberta Štelmahera vadītajai Latvijas izlasei pēdējā spēle kvalifikācijā būs pirmdien Rīgā pret Grieķiju, taču rezultāts vairs neizšķirs vietu sadalījumu grupā cīņā par tikšanu uz finālturnīru.

Jau pirms spēlēm Rīgā ceļazīmi uz finālturnīru Latvijas pārstāvētajā četru komandu grupā bija nodrošinājušas Grieķijas un Bosnijas/Hercegovinas izlases. Uz finālturnīru dosies trīs labākās no grupas četrām komandām.

Bosnijas/Hercegovinas basketbolisti sestdien Rīgā dienas pirmajā mačā ar 84:69 uzveica grieķus.

Finālturnīrs notiks 2022. gada septembrī Milānā, Prāgā, Tbilisi, Ķelnē un Berlīnē.