Latvijas basketbolisti zaudē astotdaļfinālā, U-19 Pasaules kausa izcīņā pretendēs uz 9.vietu

Latvijas U-19 izlases basketbolisti trešdien Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā Daugavpilī ar 44:57 zaudēja Senegālas vienaudžiem un turnīra turpinājumā cīnīsies par 9.vietu, liecina organizatoru informācija.

Mājiniekiem izslēgšanas pirmās kārtas mačā ar 10 punktiem rezultatīvākais bija Ričards Daniels Vanags, turpretim Senegālas izlasē 17 punktus iekrāja Babakars Kane. Senegālieši iztika bez sava līdera Ibu Badži, kurš jau pirms spēles pret Latviju devās uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmsdrafta treniņiem.

Nākamajā kārtā Latvijas juniori piektdien Rīgā spēlēs pret Dienvidkorejas basketbolistiem.

Fiziskā un mazrezultatīvā spēlē latvieši pret Senegālu ne reizi nebija vadībā, lai gan spēja atgūties pēc neveiksmīga mača sākuma, kad nonāca iedzinējos ar 4:17. Trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām Latvijas izlase panāca 20:20, tomēr līdz trešā ceturkšņa noslēgumam senegālieši nodrošināja deviņu punktu pārsvaru (38:29) un spēles galotnē turējās drošā vadībā.

Jau ziņots, ka turnīra grupas kārtā Latvijas izlase zaudēja Puertoriko un Serbijai, bet pieveica Irānas vienaudžus. Pēc grupu kārtas visas 16 izlases nonāca astotdaļfinālā, kur uzvarējušās komandas turpinās cīņu par medaļām, bet pārējās vienības sadalīs zemākās vietas.