Latvijas basketbolisti treniņspēlē pārspēj Somiju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien treniņspēlē Helsinkos ar 106:70 pārspēja Somijas izlasi, informēja Latvijas Basketbola savienība. Abām komandām tā bija pēdējā pārbaudes spēle pirms Eiropas čempionāta finālturnīra, kas četrās Slovēnijas pilsētās sāksies 4.septembrī.

Spēlē piedalījās visi 13 ierindā palikušie Latvijas izlases kandidāti, bet galīgo sastāvu dalībai Eiropas čempionātā treneri nosauks svētdien pēc pēdējā treniņa.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pastāstīja, ka pēc somu treneru lūguma spēle tika aizvadīta tādā pašā formātā, kā Latvijas valstsvienībai pirms nedēļas Horvātijā – katru ceturtdaļu sākot no 0:0. Beigu statistikā summēja ceturtdaļu rezultātus.

Latvijas pamatsastāvs (Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms, Rihards Kuksiks, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš) pirmajās minūtēs aizsardzībā ļāva pretiniekiem tikt pie brīviem metieniem, tomēr ar pašu veiksmēm uzbrukumā rezultātu izdevās noturēt līdzsvarā – 22:22. Otrajā ceturtdaļā jau cits sastāvs mainīja akcentus spēlē, ar pacietīgu aizsardzību nobremzējot somus – 26:12 Latvijas labā.

Pēc lielā pārtraukuma iniciatīva stabili bija Latvijas izlases rokās. Trešajā ceturtdaļā 37:29, ceturtajā – 21:7. Viss sanāca gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, neviens nekrita laukā no ansambļa, uzsvēra Bagatskis, piebilstot, ka spēles laiks bija sadalīts vienlīdzīgi. Visvairāk – 25 minūtes – nospēlēja Dairis Bertāns, vismazāk – Jānis Blūms. Latvijas komanda centusies spēlēt tikpat agresīvi kā pirmajā uzvarētajā mačā pret Somiju, bet kvalitāte nebija tik augsta.

Bagatskis pēc spēles teica, ka uz aizvadīto cīņu var skatīties gan no gaišās, gan ne tik gaišās puses. "Prieks par pašatdevi un kvalitāti – labo metienu precizitāti (divpunktniekiem 66%, trīspunktniekiem 45%) un nelielo kļūdu skaitu (12). Bet arī zināmas bažas, vai tik pārliecinoša uzvara pēdējā pārbaudē ir pats labākais veids, kā noskaņoties oficiālajām spēlēm, kurās spriedze būs daudz lielāka un pretinieki – vēl spēcīgāki. Centīsimies no pārliecinošās uzvaras izdarīt pareizus secinājumus," teica Latvijas treneris.

Latvijas valstsvienībā spēlēja un punktus guva: Mārtiņš Meiers 17 +6AB, Jānis Bērziņš 15 +6AB, Kristaps Janičenoks 13, Mareks Mejeris 10, Rolands Freimanis 10, Jānis Strēlnieks 9, Dairis Bertāns 7 +6RP, Jānis Timma 7, Jānis Blūms 6, Rihards Kuksiks 4, Kaspars Bērziņš 4, Andrejs Šeļakovs 2 +6AB, Armands Šķēle 2.

AB - atlēkušās bumbas, RP - rezultatīvas piespēles.