Latvijas basketbolisti spraigā duelī skaisti revanšējas Turcijai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien "Arēnā Rīga" ar 79:70 uzvarēja Turcijas izlasi 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkšu grupā, revanšējoties par neveiksmi pirmajā savstarpējā spēlē, liecina rīkotāju informācija. Turki bija pārāki pirmajā puslaikā, toties mača turpinājumā laukuma saimnieki ar neatlaidību pavērsa spēles ritējumu sev par labu.

Rezultatīvākie Latvijai bija pa 13 punktiem guvušie Mārtiņš Meiers un Rolands Šmits. Turkiem ar 23 punktiem izcēlās Ali Muhameds, taču otrajā puslaikā viesu snaipera precizitāte izdzisa.

Turcijas basketbolisti efektīvi izmantoja iespējas trīspunktu metieniem un pirmajā ceturtdaļā turējās vadībā, līdz pārtraukumam panākot 21:14. Otrā ceturkšņa sākumā viesu pārsvars sasniedza divciparu skaitli (25:14), bet rezultāts auga lēni, abām komandām sastopoties ar aktīvu fizisku pretdarbību. Emocijas uzplaiksnīja puslaika pēdējās minūtēs, un mājinieki labāk izmantoja savas iespējas uzbrukumā, samazinot deficītu līdz četriem punktiem (32:36).

Teicams Latvijas izlasei izdevās otrā puslaika sākums, ātrā basketbolā gūstot deviņus punktus pēc kārtas. Lai gan turkiem izdevās atrāvienu nobremzēt, pēdējā pārtraukumā ar 57:54 vadībā jau bija mājinieki. Vēl viens atrāviens ceturtajā ceturtdaļā ļāva panākt jau 63:54, Turcijas uzbrukums netika galā ar aktīvo aizsardzību un viesi pirmos punktus guva tikai ceturkšņa vidū. Spēles galotnē cīņa jau bija par pārākumu divu savstarpējo spēļu summā.

Abu komandu pirmajā spēlē Turcijā mājinieki bija pārāki  ar 85:73, tādējādi saglabāja priekšrocības savstarpējo spēļu summā.

Vēl vienā B grupas spēlē Ukrainas izlase pirmdien Kijevā ar 77:66 pārspēja Zviedrijas basketbolistus.

Ar trim uzvarām četrās spēlēs ukraiņi ir grupas līderi, pa diviem panākumiem ir Turcijai un Latvijai, savukārt Zviedrijas izlase tikusi pie vienas uzvaras.

Vēl pa divām spēlēm katrai komandai paredzētas jūnijā un jūlijā. Latvijas izlase viesos spēlēs 28.jūnijā Zviedrijā un 1.jūlijā Ukrainā. Četru komandu grupā trīs spēcīgākās vienības pēc divu apļu izspēles iekļūs nākamajā atlases kārtā, kur pretendēs uz vietu finālturnīrā.