Latvijas basketbolisti saspringtā spēlē notur pārsvaru un uzvar Turciju

Ceturtdienas vakarā izšķirošajā un pēdējā Eiropas basketbola čemmpionāta grupu turnīra ļoti saspringtā spēlē Latvijas izlase ar 89:79 uzvarēja mājinieci Turciju, liecina organizatoru informācija. Līdz ar to Latvijai apakšgrupā otrā vieta un astotdaļinālā pretim stāsies Melnkalne.

Ziedonis Jansons pirms spēles Latvija - Turcija
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jau pašā spēles ievadā spēles rezultātu atklāja Kristaps Porziņģis, precīzi izpildot tālmetienu. Pēc brīža ceturto punktu pievienoja Jānis Strēlnieks, precīzi izpildot vienu no diviem soda metieniem, bet vēl pēc brīža divus punktus pievienoja Jānis Timma. Turcija pie pirmajiem punktiem tika tikai trešās minūtes beigās, taču pēc tam strauji pārņēma iniciatīvu un izvirzījās vadībā. Tālāk spēle aizgāja līdzvērtīgi punkts punktā, ik pa brīdim mainoties līderiem.

Minūti un 27 sekundes līdz pirmās ceturtdaļas beigām precīzs tālmetiens izdevās Jānim Blūmam, izvirzot Latvijas izlasi vadībā. Pirmais spēles cetursnis noslēdzās ar rezultātu 24:22.

Jau otrās ceturtdaļas ievadā Latvija spēja izvirzīties vadībā jau ar septiņu punktu pārsvaru, un minūtes pārtraukums jau bija nepieciešams mājiniekiem. Otrās ceturtdaļas beigās uguņoja Porziņģis, panākot pat desmit punktu izrāvienu. Ceturkšņa beigās gan turkiem izdevās mazliet samazināt rezultāta starpību, taču šī ceturtdaļa bija Latvijas izlases zīmē (23:16), noslēdzot pirmo puslaiku ar rezultātu 47:38.

Ziedonis Jansons par spēles otrā puslaika uzdevumiem
Lejuplādēt

Pēc pārtraukuma cīņa risinājās līdzvērtīgi, saglabājot Latvijas izlases pārsvaru. Trešā ceturkšņa beigās gan veiksmīgāki bija turki, sadeldējot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem. Šoreiz rezultatīvāki bija turki - 22:25, bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezutātu 69:63.

Noslēdzošais un izšķirošais ceturksnis iesākā turku zīmē, kas spēja vēl vairāk sadeldēt rezultāta starpību. Atdzīvojās arī līdzjutēji arēnā, kļūstot aizvien skaļāki. Ātri vien spēle beidzās Jānim Timmam, kurš bija sasniedzis piezīmju normu. Turki pietuvājās līdz pat diviem punktiem, radot papildu spriedzi, taču Latvijas izlasei atkal izdevās palielināt atrāvumu un noslēgt spēli ar 89:79.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Rezultatīvākais šajā spēlē ar 28 punktiem bija Porziņģis, izlases kapteinis Blūms pievienoja 17 punktus. Rezultatīvi bija arī brāļi Bertāni, Dāvim gūstot deviņus, bet Dairim astoņus punktus.

Savukārt Turcijas izlasē ar 24 punktiem izcēlās Džedi Osmans, bet Melihs Mahmutoglu pievienoja 19 punktus.

LTV žurnālista Reiņa Ošenieka iespaidi spēlē pret Turciju

Pēc uzvaras pār Turciju Latvijas izlase D grupas turnīra tabulā ar četrām uzvarām piecās spēlēs ierindojas otrajā vietā, piekāpjoties vien Serbijai. Trešajā vietā ierindojas Krievija, bet ceturtajā mājiniece Turcija, kurai pretim astotdaļfinālā stāsies spēcīgā Spānijas izlase.

Savukārt Latvijai svētdien plkst. 12.30 gaidāma cīņa ar Melnkalni.

“Šodien priecājamies un svinam, bet, sākot ar rītdienu, jau atkal esam domās, jo esam izdarījuši nelielu solīti un tikuši it kā uz vājāku pretinieku. Bet, kā mēs zinām, Eiropas čempionātā nav vāju pretinieku, un arī Melnkalnes komanda nebūt nav nekādi peramie zēni,” tā pēc uzvaras izteicās treneris Ziedonis Jansons.

Ziedonis Jansons par gaidāmo pretinieci Melnkalni
Lejuplādēt

Šī bija pēdējā spēle “Ulker Sports Arena”, jo astotdaļfināla spēles jau tiks aizvadītas Eiropas  pusē esošajā “Sinan Erdem Spor” arēnā. Astotdaļfināli notiks 9. un 10. septembrī, savukārt ceturtdaļfināli tiks aizvadīti 12. un 13. septembrī, pusfināli – 14. un 15. septembrī, bet spēles par medaļām notiks 17. septembrī.

Iekļūstot ceturtdaļfinālā, Latvijai nākamais pretinieks noskaidrosies Slovēnijas un Ukrainas spēlē.