Latvijas basketbolisti pirms Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm spēkosies ar Krieviju

Gatavojoties Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas pirmā posma pēdējām, izšķirošajām spēlēm, trenera Arņa Vecvagara trenētā Latvijas basketbola izlase aizvadīs Rīgā cīņu ar Krievijas izlasi. Paredzams, ka spēle, kurā varētu piedalīties arī Eirolīgas un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubu basketbolisti, notiks 25. jūnijā, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Abas komandas "EuroBasket 2017" finišēja līdzās (Krievija 4., Latvija 5. vietā), un abas Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā startējušas ar līdzīgām sekmēm. Latvijas komanda nospēlējusi 1:1 ar Turcijas izlasi (73:85 un 79:70), uzvarējusi Zviedriju (82:73) un zaudējusi Ukrainai (68:82). Savukārt Krievijas izlase dalījusi punktus ar Bosniju (76:81 un 70:53), uzvarējusi Beļģiju (76:69) un zaudējusi Francijai (74:75).

“Spēlētājus vasaras spēļu posmam nosaukšu maija vidū. Ir reālas cerības, ka valstsvienībai varēs palīdzēt Eirolīgas klubu spēlētāji. Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks un Jānis Timma  vairākkārt pauduši apņēmību spēlēt, jo vēlas izcīnīt tiesības piedalīties Pasaules kausa izcīņā. Zinu, ka līdzīgi noskaņots ir Dāvis Bertāns un arī Kristaps Porziņģis, kuram gan vēl priekšā ilgs rehabilitācijas process, un pagaidām viņš palīdzēt nevarēs. Tiesa, jāņem vērā, ka vēl priekšā sezonas izšķirošās spēles klubu sastāvos, tāpēc jānovēl, lai sezona beigtos ar pozitīvām emocijām un galvenais - bez veselības problēmām,” LBS citē Vecvagaru.

Viņaprāt, pārbaudes spēle pret tik stipru pretinieku palīdzēs labāk sagatavoties turnīra pēdējam posmam: “Iepriekšējos divos ciklos neveiksmīgi aizvadījām pirmās spēles, tāpēc šoreiz gribējām spēcīgus pretiniekus pārbaudes mačam. Krievijas izlase atbilst visām vajadzībām – pieredzējusi komanda ar fiziski stipriem spēlētājiem, turklāt principiāls pretinieks. Esmu pārliecināts, ka šī spēle palīdzēs sagatavoties mačiem Stokholmā un Kijevā.”

Paredzams, ka valstsvienības dalībnieki uz koptreniņiem pulcēsies 11. jūnijā.  

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas pirmā posma pēdējās spēles notiks 28. jūnijā pret Zviedrijas un 1. jūlijā pret Ukrainas izlasēm.

Šobrīd B apakšgrupā līderpozīcijās ir Ukraina ar trim uzvarām, Turcija un Latvija izcīnījušas divas uzvaras, bet Zviedrijai tikai viens panākums. Labākās trīs grupas komandas otrajā posmā tiksies ar citas apakšgrupas, kurā ir Spānijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Baltkrievijas izlases, labāko trijnieku. Bet ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru izcīnīs tikai trīs no šīm sešām izlasēm.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti