Latvijas basketbolisti Pasaules kausa kvalifikācijas noslēgumā pagarina uzvaru sēriju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien Rīgā pēdējā spēlē 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijā ar 67:57 uzvarēja Grieķiju, liecina rīkotāju informācija. Abas komandas vēl pirms savstarpējās spēles bija nodrošinājušas dalību finālturnīrā, turklāt latviešiem jau bija droša pirmā vieta priekšsacīkšu grupā.

Pieveicot grieķus, Latvijas valstsvienībai uzvaru sērija oficiālās spēlēs iesniedzās otrajā desmitā, sasniedzot 11 mačus bez zaudējumiem.

"Arēnā Rīga" uzvarētājiem rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Toms Leimanis, kura rēķinā vēl bija astoņas rezultatīvas piespēles, kā arī 11 punktus iekrāja Artūrs Strautiņš. Grieķijas izlasē ar deviņiem punktiem izcēlās Emanuils Hacidakis.

Neatlaidīga un aktīva darbība aizsardzībā palīdzēja latviešiem turēties vadībā pirmajā ceturtdaļā, mājiniekiem panākot 14:6. Grieķi daudz paļāvās uz trīspunktu metieniem, taču ar zemu efektivitāti, turklāt Latvijas basketbolisti bija pārāki cīņā pie groziem, pirmo ceturksni noslēdzot ar 10 punktu pārsvaru (18:8).

Viesiem pēc pārtraukuma izdevās ātri samazināt deficītu uz pusi (16:21), taču Latvijas izlase efektīvi uzbruka gan no groza apakšas, gan trīspunktu līnijas, kas ļāva atkal nostiprināties mazliet drošākā vadībā. Puslaika izskaņā grieķi atguva precizitāti tālmetienos, savukārt Niks Hugkazs pēdējā sekundē pirms pārtraukuma arī trāpīja grozā, stāvot uz ceļgaliem, samazinot laukuma saimnieku pārsvaru līdz minimumam (33:32).

Atsākuši spēli, grieķi pirmo un vienīgo reizi izvirzījās vadībā, uz ko skatītāju atbalstītie laukuma saimnieki atbildēja ar ciešu pretdarbību aizsardzībā un priekšpēdējā minūtē pirms trešās ceturtdaļas beigām Aigara Šķēles metiens ļāva sasniegt 12 punktu pārsvaru (50:38).

Pēdējo ceturtdaļu sākuši ar 11 punktu deficītu (41:52), grieķi ofensīvā piecās minūtēs samazināja iztrūkumu līdz diviem punktiem (52:54), bet neko vairāk nepanāca. Strautiņš realizēja svarīgu trīspunktu metienu, savukārt Rodions Kurucs efektīvi darbojās pie groza, liedzot viesiem cerības pacīnīties par uzvaru.

Latvijas basketbolisti Dairis Bertāns un Toms Leimanis par spēli pret grieķiem

Pasaules kausa finālturnīrs ar 32 valstsvienību dalību no 25. augusta līdz 10. septembrim notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. Grupu izloze ir paredzēta 29. aprīlī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.