Latvijas basketbolisti Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas ciklu turpina ar uzvaru pār Zviedriju

Saspringtā spēlē Latvijas vīru basketbola izlase ar 82:73 svētdien uzvarēja Zviedrijas valstsvienību, svinot pirmo uzvaru no diviem aizvadītajiem Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas mačiem, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar Jāņa Blūma un Arņa Vecvagara viedokli)

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Žanis Peiners, kurš sameta 18 punktus, un viņa rēķinā arī astoņas rezultatīvas piespēles. Anžejs Pasečņiks izcēlās ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, savukārt izlases kapteinis Jānis Blūms guva 11 punktus, parādot raksturu tieši izšķirošajā, pēdējā spēles ceturtdaļā. Zīmīgi, ka šajā spēlē valstsvienībai varēja palīdzēt Rolands Šmits.

Zviedrijas izlasē rezultatīvākie bija Kristofers Čerapovičs un Tūbiass Borgs, sametot katrs pa 14 punktiem.

Spēles pirmajā puslaikā vadība septiņas reizes pārgāja no vienas komandas pie otras un vēl septiņas reizes uz tablo bija neizšķirts rezultāts. Līdz 15.minūtei zviedri demonstrēja apskaužamu divpunktu metienu precizitāti (15/25) un agresivitāti cīņā par atlēkušajām bumbām pie Latvijas komandas groza. Latvijas komandas pirmais pārsvars (24:19 – 8. minūtē) ātri tika likvidēts, un 12. minūtē mājinieki bija nostādīti neērtā situācijā (26:32). Latvieši pakaļdzīšanos turpināja līdz puslaika beigām (31:32, 31:36, 35:36, 37:41), vadību atgūstot tikai 20. minūtē.

Pēc lielā pārtraukuma Latvijas komanda vēlreiz nonāca zaudētājos (49:54 – 24. minūtē). Ieslēdzot papildu jaudu aizsardzībā, trīs minūšu laikā izdevās atgūt iniciatīvu (60:56), tomēr izšķirošais lūzums tika panākts tikai ceturtās ceturtdaļas vidū – ar visas komandas darbu aizsardzībā, kā arī Blūma un Ojāra Siliņa precīzajiem tālmetieniem. Tā tika nopelnīta arī veiksmes palīdzība vairākās epizodēs.

“Zinājām, ka viegli neies. Zviedriem pret Ukrainu bija lielas problēmas groza tuvumā, un arī mēs centāmies to izmantot. Pilnvērtīgai gatavībai pietrūka vismaz viena treniņa. Aizsardzības lietas bija izrunātas, bet pietrūka laika tās “sagremot”, tāpēc spēles pirmajā puslaikā ļāvām pretiniekiem gūt pārāk daudz vieglu punktu. Mainot sastāvu un aizsardzības sistēmas, izdevās atrast variantus, kas strādāja.

Liels paldies līdzjutējiem, kuri mums ticēja.

Lielais atbalsts ceturtajā ceturtdaļā deva papildu spēkus, un varējām panākt izšķirošo lūzumu,” Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā citēts valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars.

“Paldies līdzjutējiem – visi izbaudījām šos spēli. Šādā sastāvā mums vajadzēja vienu uzvaru, lai iegūtu pārliecību. Turcijā neizdevās parādīt visu, ko protam, bet šodien otrajā puslaikā parādījām vīrišķību un nospēlējām, kā vajadzēja.

Katrs, kurš piedalījās – visi pielika savu roku, lai izcīnītu svarīgu uzvaru.

Tagad atgriežamies klubos, bet februārī viss turpināsies. Labs grafiks – nākamās divas spēles mājās,” izteicies Blūms.

Prieku par Latvijas basketbola izlases uzvaru paudis arī Dāvis Bertāns, kurš Latvijas krāsas pārstāvēja Eiropas basketbola čempionātā Stambulā, bet šobrīd ir aizņemts savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Sanantonio "Spurs".

Jau ziņots, ka kvalifikācijas cikla pirmajā spēlē piektdien izbraukumā Latvija ar 73:85 piekāpās Turcijas izlasei.

Kvalifikācijas cikla turpinājumā Latvijas valstsvienība Rīgā 23.februārī tiksies ar Ukrainas izlasi, bet 26.februārī - ar Turciju.  Vēl pa divām spēlēm katrai komandai paredzētas 2018.gada februārī un jūnijā/jūlijā. Grupas trīs spēcīgākās komandas pēc divu apļu izspēles iekļūs nākamajā atlases kārtā, kur pretendēs uz vietu finālturnīrā.