Latvijas basketbolisti pārbaudes spēlē pārliecinoši pieveic Jaunzēlandi

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms starta Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā pirmdien "Arēnā Rīga" ar 84:55 pieveica Jaunzēlandes izlasi. Pēdējā pārbaude Latvijas basketbolistiem paredzēta otrdien Rīgā pret Irānu.

Rezultatīvākie Latvijas izlasē bija pa 12 punktiem guvušie Jānis Blūms un pēc savainojuma atlabušais Jānis Strēlnieks, bet 11 punkti bija Daira Bertāna rēķinā. Bez punktiem nepalika neviens no spēlei pieteiktajiem 12 Latvijas basketbolistiem. Viesiem rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Īzaks Fotu.

Jaunzēlandiešiem nepalīdzēja arī pirms spēles sākuma izpildītais tradicionālais hakas rituāls.

Bertāna un Strēlnieka rezultatīvi uzbrukumi palīdzēja Latvijas izlasei pirmajā ceturtdaļā panākt 19:10 pārsvaru. Lai gan jaunzēlandieši vēl sasparojās un otrā ceturkšņa sākumā sadeldēja deficītu līdz trim punktiem (23:26), tas bija praktiski pēdējais nopietnais cīņas saasinājums.

Divarpus minūtes pirms puslaika beigām Latvijai bija 17 punktu pārsvars (44:27), kas gan vēl sadila līdz 10 punktiem (49:39), taču pēdējā ceturtdaļā mājinieki jau bija stabilā vadībā ar vairāk nekā 20 punktiem.

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis spēlei pret Jaunzēlandi nepieteica Aigaru Šķēli un Rolandu Šmitu.

Pirmā puslaika noslēgumā Šmits Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka jūtas labā formā un iespēja nodrošināt dalību olimpiskajās spēlēs ir gan milzīgs notikums Latvijai, gan liela motivācija spēlētājiem.

Līdzšinējās četrās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase vispirms treniņspēlē bez skatītājiem izbraukumā uzvarēja Franciju (76:75), otrajā cīņā zaudēja (72:89), bet pagājušajā nedēļā divreiz Liepājā uzveica Tunisiju (99:79 un 83:72).

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs no 4. līdz 9.jūlijam notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Latvijas un Irānas spēli, kas sāksies plkst. 20, tiešraidē rādīs LTV7.