Latvijas basketbolisti otrajā pagarinājumā viesos piekāpjas Bulgārijas izlasei

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien viesos ar 104:110 otrajā pagarinājumā zaudēja Bulgārijas izlasei un cieta otro neveiksmi 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Kvalifikācijas turpinājums Latvijas izlasei būs tikai novembra beigās.

Pamatlaika pēdējā minūtē latvieši nenoturēja septiņu punktu pārsvaru, pirmā pagarinājuma izskaņā Aigars Šķēle no savas laukuma puses acumirkli par vēlu trāpīja grozā metienu, kas būtu nodrošinājis uzvaru Latvijai, bet nākamajā papildlaikā galotnē pārāki bija laukuma saimnieki.

Latvijas izlasē 27 punktus nodrošināja Mārtiņš Meiers, bet 20 punktus pievienoja Mareks Mejeris. Bulgārijas izlasē rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Dī Bosts, kurš otrā papildlaika pēdējā minūtē trāpīja izšķirošu trīspunktu metienu.

Latvijas izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers palika uzticīgs iepriekšējā mačā izvēlētai taktikai un jau pirmajā ceturtdaļā veica daudz spēlētāju maiņu, tostarp laižot laukumā valstsvienības debitantu Artūru Žagaru. Būtisku pārsvaru nevienai komandai pirmajā ceturtdaļā neizdevās iegūt, un, dodoties pārtraukumā, minimālu vadību saglabāja mājinieki (22:21).

Bulgāriem izdevās neliels atrāviens otrās ceturtdaļas sākumā, toties Latvijas basketbolisti uzlaboja spēli aizsardzībā, piespiežot mājiniekus uzbrukt no distances. Taktika attaisnojās līdz brīdim, kad divus trīspunktu metienus pēc kārtas trāpīja Bosts, panākot laukuma saimniekiem trīs punktu vadību (34:31), tomēr tā bulgāriem bija tikai īslaicīga veiksme. Puslaiku ar minimālu pārsvaru noslēdza Latvijas izlase (37:36).

Žagara veiksmīgā darbība saspēles vadīšanā palīdzēja Latvijas izlasei trešajā ceturtdaļā izkārtot vairākus brīvus trīspunktniekus, ko viesi realizēja, un priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma pirmoreiz mačā sasniegt divciparu pārsvaru 61:51. Pēdējās ceturtdaļas sākumā bulgāri četrās minūtēs atguva vadību (71:70), taču Mārtiņš Laksa trāpīja divus trīspunktu metienus un pēdējās minūtēs Latvijas izlase bija tuvu uzvarai pamatlaikā, jo 53 sekundes pirms beigu svilpes turējās vadībā ar septiņiem punktiem. Tomēr Stanimirs Marinovs 3,9 sekundes pirms pamatlaika beigām ar trīspunktu metienu panāca neizšķirtu un viesiem rezultatīvi atbildēt neizdevās.

Pirmā pagarinājuma izskaņā iespēja nodrošināt uzvaru pavērās bulgāriem, bet situācijā, kad 3,9 sekundes pirms beigu svilpes rezultāts bija neizšķirts 96:96, Čavdars Kostovs netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem. Latvijas basketbolisti pēdējā uzbrukumā nerāvās uz priekšu, bet Šķēle meta no savas laukuma puses un trāpīja grozā, bet mirkli par vēlu.

Žagara trīspunktu metiens 22 sekundes pirms otrā papildlaika beigām ļāva Latvijas izlase samazināt deficītu līdz diviem punktiem (103:105), bet Bosts atbildēja ar iespaidīgu trāpītu tālmetienu pēc pārkāpuma pret viņu un cīņas iznākums bija izšķirts.

Divās spēlēs divus zaudējumus cietusī Latvijas izlase nākamo maču aizvadīs 26.novembrī viesos pret grupā trešo pretinieci Grieķiju. Pret Grieķiju latvieši 2021.gada februārī mājās arī noslēgs kvalifikāciju. Uz finālturnīru pēc divu apļu izspēles tiks četru komandu grupas trīs labākās vienības.