Latvijas basketbolisti olimpiskās kvalifikācijas startā neatstāj cerības Japānai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien Belgradā ar 88:48 pārliecinoši uzvarēja Japānas izlasi pirmajā spēlē Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Turnīra grupas kārtu latvieši pabeigs otrdien ar spēli pret Čehiju.

(papildināts ar Serbijas izlases uzvaru dienas otrajā spēlē)
Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Dairis Bertāns, kapteinis Jānis Blūms nodrošināja 17 punktus, bet deviņi punkti bija Kaspara Bērziņa rēķinā. Punktus Latvijai guva 11 no 12 spēlējušajiem basketbolistiem, savukārt Japānas izlasē rezultativitātes līderis Kosuke Takeuči iekrāja 12 punktus.

Tikai spēles sākumā vadībā pabija Japānas basketbolisti, taču jau pirmā puslaika turpinājumā kļuva skaidrs, ka Latvijas izlase sarežģījumus varētu sagādāt tikai sev pati. Tomēr komanda nospēlēja pietiekami disciplinēti, lai nedotu iespēju Japānas izlasei saasināt cīņas gaitu.

Latviešu zemā metienu precizitāte pirmajās minūtēs ļāva minimālā vadībā būt Japānai, līdz sešas minūtes pirms pārtraukuma Daira Bertāna trīspunktnieks ļāva ar 8:6 pārņemt vadību. Japāņiem dažbrīd izdevās labi pacīnīties par atlēkušajām bumbām arī uzbrukumā, tomēr Latvijas izlases pārākumu apliecināja rezultāts ceturkšņa beigās - 26:11. Bertāna rēķinā pirmajā ceturtdaļā bija 15 punkti.

Pret Latvijas izlases auguma pārsvaru japāņiem pretlīdzekļu īsti nebija un otrās ceturtdaļas vidū pēc Jāņa Timmas metiena rezultāta starpība sasniedza jau 28 punktus (41:13). Japānas izlases agresīvā cīņa par bumbu viņiem palīdzēja līdz puslaika beigām nedaudz sadeldēt deficītu (46:23), bet spēku samēru būtiski neizmainīja.

Izlases galvenajam trenerim Ainaram Bagatskim nodrošinot lielāku vai mazāku spēles laiku visiem komandas basketbolistiem, Latvija arvien turējās drošā vadībā. Septiņas minūtes pirms beigu svilpes Timmas trīspunktu metiens ļāva Latvijas izlasei pārsniegt 30 punktu pārsvaru (70:38) un cīņas iznākums bija vairāk nekā skaidrs.

Ja Latvijas izlase pēc spēlēm pirmdien un otrdien attiecīgi pret Japānu un Čehiju trīs komandu grupā iegūs vismaz otro vietu, nākamais mačs būs piektdien pusfinālā pret kādu komandu no grupas, kur startē favorīte Serbija, Angola un Puertoriko. Pusfinālu uzvarētāji sestdien finālā noskaidros vienīgo komandu, kas varēs doties uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Serbijas izlase turnīru sāka ar pirmdien vakarā gūtu uzvaru 87:81 pār Puertoriko basketbolistiem.