Latvijas basketbolisti nenotur Lietuvu un cieš pirmo neveiksmi

Latvijas basketbola valstsvienība svētdien gandrīz trīs ceturtdaļas godam turējās pretim titulētajai Lietuvas izlasei, tomēr zaudēja ar 49:68 un cieta pirmo neveiksmi Eiropas čempionāta grupā. Latviju D grupā Rīgā gaidīs vēl trīs spēles cīņā par iekļūšanu izslēgšanas kārtā, kas risināsies Francijā.

(papildināts pēc dienas pēdējās spēles)
Mājiniekiem Rolands Freimanis guva astoņus punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, astoņus punktus nodrošināja arī Kaspars Bērziņš. Lietuvas rezultativitātes līderis bija Jons Valančūns ar 15 punktiem.

Izšķirošo pārsvaru Lietuvas izlase panāca trešās ceturtdaļas izskaņā un pēc pēdējā pārtraukuma. Sīva spēkošanās ritēja punkts punktā, līdz lietuviešiem trešā ceturkšņa vidū ar diviem trīspunktu metieniem izdevās panākt vadību ar +6. Ceturtdaļas izskaņā pēc Jāņa Timmas nopelnītās tehniskās piezīmes pretinieki pārsvaru pieaudzēja līdz 10 punktiem un rezultatīvi bija arī pēc pārtraukuma, panākot izšķirošu vadību ar 15 punktiem.

Latvijas izlasei laba metienu precizitāte palīdzēja veiksmīgi iesākt spēli, un pēc Kaspara Bērziņa trīspunktnieka rezultāts kļuva 12:6. Cieša aizsardzība palīdzēja laukuma saimniekiem ar sešu punktu vadību (19:13) doties arī pirmajā pārtraukumā. Lietuvieši izmantoja savas priekšrocības spēka cīņā pie groza un otrās ceturtdaļas vidū pārņēma vadību (25:24), taču spēle ritēja punkts punktā un būtiska pārsvara nebija nevienai komandai.

Lietuvas izlasei pacietība palīdzēja trešajā ceturksnī pēc Jona Macjuļa diviem trīspunktniekiem atrauties līdz 41:35. Divciparu skaitli rezultāta starpība pirmoreiz sasniedza pēc Timmas tehniskās piezīmes, ko Latvijas basketbolists saņēma par nesavaldību pēc viņam fiksētā pārkāpuma.

Pēc pēdējā pārtraukuma lietuvieši spēli atsāka ar Manta Kalnieša gūtiem pieciem punktiem, un 15 punktu deficītu (39:54) mājinieki atlikušajās septiņarpus minūtēs nespēja likvidēt. Cerības uz trīspunktu metieniem nepiepildījās, turklāt Lietuvas izlase, ieguvusi pārsvaru, atraisījās un droši tuvojās uzvarai.

Dienas pirmajā spēlē beļģi ar 84:55 uzveica Igaunijas valstsvienību, bet vēlāk vakarā otro uzvaru guva čehi, kas ar 78:64 pārspēja Ukrainas izlasi.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas izlase spēlēs pirmdien pret Čehiju, trešdien pret Ukrainu un ceturtdien pret Igauniju. Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā. Analoģiski sešu komandu grupu turnīri risinās arī Berlīnē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Monpeljē, Francijā. Labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā Lillē, kur 20.septembrī kļūs zināmi kontinenta čempioni.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.