Latvijas basketbolisti nenoķer spāņus, cīņu par Pasaules kausa finālturnīru turpina

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienībai piektdien "Arēnā Rīga" pakaļdzīšanās beidzās neveiksmīgi un laukuma saimnieki ar 62:67 zaudēja Spānijas izlasei 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupas spēlē. Latvieši gan turpina cīņu par iekļūšanu finālturnīrā un izšķiroša būs spēle pirmdien Melnkalnē, kur nepieciešama uzvara ar 10 punktu pārsvaru.

Mājiniekiem spēlē pret dalību finālturnīrā jau iepriekš nodrošinājušo Spāniju 18 punktus guva Aigars Šķēle, bet deviņi punkti bija Ingus Jakoviča rēķinā. Latvijas izlase spēlēja bez Eirolīgas klubu basketbolistiem, kas sastāvā iekļausies spēlē pret Melnkalni. Spāņiem ar 17 punktiem izcēlās Dario Brisuela, savukārt Kino Koloms pievienoja 13 punktus.

Spāņi uzbrukumos biežāk tika pie otrā metiena iespējas un prasmīgi to izmantoja, nostiprinoties vadībā jau pirmajā ceturtdaļā. Nepilnās septiņās minūtēs viesi panāca 13 punktu pārsvaru (19:6). Mājinieki efektīvāk nospēlēja pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma, taču pirmajā ceturtdaļā ielaida 25 punktus, netrāpīja nevienu no sešiem trīspunktu metieniem un nonāca iedzinējos ar -11 (14:25).

Astoņus punktus pēc kārtas spāņi guva otrā ceturkšņa sākumā, tomēr puslaika turpinājumā Latvijas aizsardzība liedza pretiniekiem tikt pie brīviem metieniem un rezultāta starpība saruka līdz 13 punktiem (25:38). Trīspunktniekos laukuma saimniekiem arvien neveicās - visi 13 mēģinājumi bija neprecīzi.

Vēl viena ofensīva Spānijas izlasei izdevās trešās ceturtdaļas sākumā, pietuvojoties 20 punktu pārsvaram (49:39), tomēr mājinieki visbeidzot spēja trāpīt arī no perimetra un enerģiskā galotnē sadeldēja deficītu jau līdz 10 punktiem (41:51). Pēc pēdējā pārtraukuma Aigara Šķēles divi trīspunktnieki apliecināja, ka cīņa vēl nav galā. Priekšpēdējās minūtes sākumā Šķēle caurgājienā samazināja iztrūkumu līdz minimumam (60:61), tomēr vairākas kļūdas latviešiem liedza spraigā galotnē apdraudēt sāncenšu uzvaru.

Aigara Šķēles intervija

Šķēle pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka sākumā komanda nespēja pieņemt, ka spāņi ir līdzīga līmeņa komanda. Savukārt otrajā puslaikā vairs nebija ko zaudēt, un vajadzēja parādīt skatītājiem, ka viņu atbalstītā komanda spēj ne tikai "kautr ko uzbumbulēt".

Pārējās Latvijas pārstāvētās grupas spēlēs finālturnīram jau kvalificējušies turki piektdien mājās ar 77:58 pārspēja pastarīti Slovēniju, bet latviešu nākamā pretiniece Melnkalne atguvās pēc neveiksmīga sākuma un ar 76:74 viesos uzveica Ukrainas izlasi. Grupā atlicis noskaidrot pēdējo komandu, kas vasaras beigās dosies uz finālturnīru Ķīnā. Pirmo reizi finālturnīrā spēlēs 32 valstsvienības.