Latvijas basketbolisti ar uzvaru pār Melnkalni turpina Eiropas čempionātu

Latvijas basketbola valstsvienība ceturtdien Slovēnijā ar 73:72 cīņas galotnē pār Melnkalnes izlasi nodrošināja divās spēlēs otro uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīrā, vairojot izredzes pacīnīties par iekļūšanu nākamajā grupu kārtā. Pirmās kārtas turpinājumā Latvijas basketbolisti aizvadīs vēl trīs cīņas - piektdien pret Lietuvu, svētdien pret Serbiju un pirmdien pret Maķedoniju. Grupas trīs labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.

Pret Melnkalni Kristaps Janičenoks uzvarētājiem guva 15 punktus un iemeta uzvaras grozu, bet Rolands Freimanis iekrāja 12 punktus. Melnkalnei ar 24 punktu guvumu izcēlās Tairīss Raiss.

Pirmajā puslaikā ritēja spēkos līdzīga cīņa, un neviena komanda būtisku pārsvaru neieguva, savukārt trešajā ceturtdaļas vidū Latvijas izlase bija priekšā ar septiņiem punktiem (48:41 un 51:44). Noturēt pārsvaru Ainara Bagatska vadītajai Latvijas valstsvienībai neizdevās, un pēdējās ceturtdaļas sākumā rezultāts kļuva neizšķirts 54:54. Uzvarētāja noteikšanā izšķiroša bija pēdējā minūte, kad Janičenoks sešas sekundes pirms cīņas beigām izvirzīja Latviju ar viena punkta pārsvaru vadībā, bet pretinieku līderis Raiss ar precīzu metienu pēdējā uzbrukumā nespēja atbildēt.

Abas komandas cīņas sākumā ātri un bieži uzbruka no tālas distances, taču lielākoties nesekmīgi. Melnkalniešiem pretinieku uzbrukumus bieži izdevās apturēt tikai ar pārkāpumiem, taču soda metienos Latvijas basketbolistiem neveicās. Ar nelielu pārsvaru vadībā pabija abi sāncenši, bet pirmajā pārtraukumā rezultāts bija neizšķirts 17:17. Pēc pārtraukuma veiksme epizodiski bija gan Latvijas, gan Melnkalnes pusē, un puslaiks beidzās neizšķirti 37:37. Latvijas valstsvienība labāk aizvadīja trešās ceturtdaļas sākumu, taču pirms pēdējās ceturtdaļas bija priekšā vairs tikai ar diviem punktiem (54:52). Cīņas pēdējā posmā Melnkalnei izdevās atrāviens 13:0, kas Latvijas pretiniekiem nodrošināja vadību ar astoņiem punktiem (67:59). Atlikušajās piecās minūtēs Latvijas basketbolisti spēja panākt līdzsvaru un mača izskaņā nodrošināt uzvaru.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmajā spēlē trešdien ar 86:75 uzvarēja Bosnijas un Hercegovinas izlasi, savukārt Melnkalne grupu kārtu sāka ar uzvaru 81:80 pār Maķedonijas valstsvienību, kas iepriekšējā Eiropas čempionātā aizkļuva līdz pusfinālam un ierindojās 4.vietā.

Eiropas čempionāta finālspēles 22. septembrī notiks Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā.