EČ atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Horvātija. Intervija ar Kristīni Vītolu
EČ atlases turnīrs basketbolā sievietēm. Latvija – Vācija. Tiešraide

EČ atlases spēle basketbolā sievietēm. Ziemeļmaķedonija - Latvija

Latvijas basketbolistes Ziemeļmaķedonijā izcīna graujošu uzvaru

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībā izbraukumā sestdien ar 98:39 sagrāva Ziemeļmaķedonijas izlasi 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā, tādējādi izcīnot pirmo uzvaru trenera Mārtiņa Gulbja vadībā.

Latvijas rindās rezultatīvākā bija Elīna Dikeulaka, kura sameta 22 punktus. Savukārt 19 punktus pievienoja Kate Karlina Krēsliņa, kamēr 16 trāpīja Kristīne Vītola.

Spēli krietni pārliecinošāk iesāk Latvijas basketbolistes, kas iesāka ar 12:0 izrāvienu. Pirmos punktus mājinieces guva, kad spēlētas bija jau četras minūtes un 52 sekundes, basketbolistei realizējot soda metienus.

Arī pirmās ceturtdaļas turpinājums aizritēja Latvijas zīmē. Vienīgo precīzo metienu no spēles mājinieces iemeta, kad spēlētas bija jau astoņas minūtes. Pēc spēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 25:4 Latvijas labā.

Arī otrajā ceturtdaļā daudz saturīgāks bija viesus sniegums. Puslaika pārtraukumā Latvijas basketbolistes devās ar ievērojamu pārsvaru (46:11).

Pēc puslaika pārtraukuma Ziemeļmaķedonijas trenerim bija izdevies sapurināt izlasi, kas atspoguļojās komandas sniegumā. Lai gan spēle sāka pamazām izlīdzināties, rezultāta atstatums pakāpeniski turpināja palielināties.

Pēdējā ceturtdaļā atkal nospiedošs pārsvars bija Latvijas izlasei, kas droši tika pie panākuma.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā trenera Gulbja debijā latvietes ar 65:83 savu skatītāju priekš piekāpās Horvātijas izlasei.

Bez jau minētajām komandām Latvija spēlē vienā apakšgrupā ar Vāciju.

Finālturnīrs risināsies 2021. gada jūnijā Valensijā, Lionā un Parīzē, kurp brauks grupu uzvarētājas un piecas no deviņām otro vietu ieguvējām. Dalība finālturnīrā jau ir garantēta rīkotājvalstīm Francijai un Spānijai.