Latvijas basketbolistes uzvar Lietuvu, pietuvojas 9.vietai U-20 Eiropas čempionātā

Latvijas U-20 izlases basketbolistes sestdien ar 67:54 uzvarēja Lietuvas vienaudzes pusfinālā par 9.vietu Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija. Finālā par 9.vietu latvietes turnīra noslēgumā svētdien spēlēs pret mājinieci Čehiju.

(papildināts ar Latvijas U-16 kadetu izlases zaudējumu)
Uzvarētājām 14 punktus guva Ļiza Čumika, bet Aleksa Gulbe iekrāja 14 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Lietuvai 18  punktus nodrošināja Livija Sakevičūte.

Vadību Latvijas izlase pārņēma pirmās ceturtdaļas beigās un mača turpinājumā iedzinējās vairs nenonāca, lai gan rezultāta starpība saglabājās neliela.

Jau vēstīts, ka galvenā trenera Aigara Neripa vadītā Latvijas izlase iepriekš zaudēja visās spēlēs grupas kārtā, kur piekāpās Serbijai (51:61), Portugālei (51:53) un Spānijai (41:62), kā arī cieta neveiksmi astotdaļfinālā pret Beļģiju (42:48). Savukārt ceturtdaļfinālā par 9.vietu tika pieveikta Nīderlande (57:52).

Izslēgšanas turnīrs noslēgsies ar fināliem svētdien.

Tikmēr U-16 Eiropas čempionātā zēniem Itālijā sestdien Latvijas basketbolisti ar 51:87 zaudēja Spānijai un cieta otro neveiksmi divās spēlēs grupā. Grupas kārtas izskaņā Latvijas izlase svētdien vēl tiksies ar Ziemeļmaķedoniju un neatkarīgi no panākumiem čempionāta turpinājumā spēlēs astotdaļfinālā.