Latvijas basketbolistes U-19 Pasaules kausa izcīņu noslēdz 14.vietā

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlase svētdien 14.vietā noslēdza Bangkokā notiekošo Pasaules kausa izcīņu. Latvietes mačā par 13.vietu ar rezultātu 55:71 piekāpās vienaudzēm no Vācijas, kuras ir pērnā gada Eiropas U-18 čempiones.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar desmit punktiem bija Eva Indriķe, deviņus punktus guva Māra Mote, kurai šī bija 100.spēlē jaunatnes izlasēs, bet pa astoņiem punktiem sameta Nikola Ozola un Elizabete Anna Zumenta.

Pretiniecēm 20 punktus sameta Luīze Geizelzēdere.

Latvietes šajā mačā izcīnīja 25 atlēkušās bumbas, kamēr pretiniecēm bija 52 bumbas zem groziem.

Latvijas jaunās basketbolistes spēles sākumā nonāca iedzinējos ar 0:7, bet pirmā ceturkšņa gaitā atspēlējās un pirmās desmit minūtes uzvarēja ar 20:17. Otrās ceturtdaļas ievadā pretinieces veica sešu punktu izrāvienu, bet līdz puslaika beigām ritēja cīņa par vadību, latvietēm pārtraukumā dodoties ar piecu punktu deficītu (35:40). Mača otrajā puslaikā latvietēm neizdevās lauzt cīņas gaitu un tika piedzīvota neveiksme ar 55:71.

Pasaules kausa sacensības latvietes iesāka ar trim uzvarām A grupas turnīrā, ar 65:54 pārspējot Kanādas izlasi, ar 74:57 - Taizemi un ar 68:54 - šodienas pretinieci Mozambiku. Astotdaļfinālā nācās ar 34:67 piekāpties Āfrikas čempionēm no Mali, bet ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar 46:49 tika atzīts Kolumbijas pārākums. Tikmēr pusfināla spēlē par 13.-16.vietu ar 63:49 vēlreiz pārspēta Mozambikas izlase.

Tikmēr Vācija D apakšgrupā piedzīvoja zaudējumus visās trijās spēlēs. Pirmajā ar 67:74 zaudēts Japānai, tālāk ar 60:67 atzīts Kolumbijas pārākums, bet noslēdzošajā mačā ar 49:56 zaudēts Spānijai. Pēc tam astotdaļfinālā sekoja neveiksme ar 61:79 pret ASV, bet nākamajā duelī ar 61:64 zaudēts Argentīnai, tādējādi vācietes cīnījās par 13.-16.vietu, šajā spēlē ar 86:49 sagraujot mājinieci Taizemi.

Latvijas U-19 izlase šajās sacensībās startējusi arī 2017.gadā, izcīnot desmito vietu.

Kopumā pasaules kausos Latvijas izlases startējušas septiņas reizes - četrās meitenes, bet trīs puiši. Labākais rezultāts tika sasniegts 2003. un 2017.gadā, kad attiecīgi U-21 puiši un U-17 meitenes ieguva astoto vietu.

Dalību šī gada PK izcīņā latvietes nopelnīja pērn, kad Eiropas U-18 čempionātā Latvijas izlase izcīnīja augsto ceturto vietu. Latvijas puišu U-19 komanda šogad startu PK jau beigusi ar izcīnītu 12.vietu.

Latvijas valstsvienība pirms sacensībām Stambulā aizvadīja trīs pārbaudes spēles, visās ciešot zaudējumus. Pirmajā ar 50:54 zaudēts Zviedrijai, turpinājumā ar 49:61 atzīts Turcijas izlases pārākums, bet noslēdzošajā spēlē ar 58:71 ciesta sakāve pret Bulgārijas izlasi. Izlasei gan šajās spēlēs nevarēja palīdzēt vairākas spēlētājas, kuras vēl turpināja dalību Eiropas U-18 čempionātā.

Šogad izlasei nevarēja palīdzēt talantīgā Aleksa Gulbe, kas nolēmusi startēt tikai vienās starptautiskajās sacensības. Viņas sniegumu varēs vērot Eiropas U-20 čempionātā, kas norisināsies Čehijas pilsētā Klatovijā no 3. līdz 11.augustam.

Pieredzes bagātākās šajā izlases modelī bija Jete Nulle, Laura Meldere un Māra Mote, kurām šī bija jau trešā PK izcīņa karjerā. Tikmēr pārējām spēlētājām netrūkst pieredzes Eiropas čempionātos. Mote paspējusi piedalīties pat Eirolīgas spēlēs, bet Meldere un Alise Markova sezonu aizvadīja Itālijā.

Pirmo reizi izlasi vadīja Matīss Graudiņš, kuram asistēja ilggadējais jauniešu izlašu treneris Ainārs Čukste, kurš jūlija sākumā aizveda Latvijas U-18 basketbolistes līdz Eiropas čempionāta septītajai vietai.