Latvijas basketbolistes U-18 Eiropas čempionātā nodrošina dalību ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 izlases basketbolistes trešdien Sarajevā ar 74:58 pārspēja Izraēlas vienaudzes pirmajā spēlē Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīrā un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Spēlē par vietu pusfinālā Latvijas izlases pretinieces ceturtdien būs Krievijas jaunās basketbolistes.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē astotdaļfinālā bija pa 14 punktiem guvušās Laura Meldere, Jete Katrīna Nulle un Eva Indriķe. Melderes rēķinā bija arī 11 izcīnītas atlēkušās bumbas. Izraēlai ar 16 punktiem izcēlās Edena Zipela.

Lai gan izraēlietes grupas kārtā zaudēja visās trijās spēlēs, astotdaļfināls Latvijas izlasei neizvērtās vienkāršs. Vēl četras minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Latvijai bija minimāls pārsvars (48:47), bet sešas minūtes pirms beigu svilpes izraēlietes turējās piecu punktu attālumā (59:54), līdz konkurentes veica izšķirošo atrāvienu.

Jau vēstīts, ka iepriekš grupas kārtā Latvijas meitenes uzvarēja mājinieci Bosniju un Hercegovinu (85:60), kā arī Poliju (89:84) un Lietuvu (73:69).

Eiropas čempionāts Sarajevā ilgs līdz 14.jūlijam.