Latvijas basketbolistes U-16 Eiropas čempionātā šķiras no izredzēm spēlēt Pasaules kausā

Latvijas U-16 izlases basketbolistes ceturtdien Ziemeļmaķedonijā ar 48:58 zaudēja Itālijas vienaudzēm Eiropas kadetu čempionāta pusfinālā par 5.vietu un šķīrās no izredzēm nodrošināt ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu, liecina rīkotāju informācija.

Priekšpēdējā spēlē turnīrā Latvijai rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Līva Krūmiņa, bet 12 punktus iekrāja Marta Leimane. Itālijas izlasē ar 16 punktiem komandas līdere bija Karlota Dzanardi.

Latvijas basketbolistes mača lielāko daļu bija iedzinējās, līdz trešajā ceturtdaļā pārņēma vadību un pēdējā ceturkšņa sākumā pat panāca septiņu punktu pārsvaru (45:38). Tomēr pēdējās astoņās minūtēs tikai trīs gūtie punkti liedza cerības uzvaru nosargāt.

Spēlē par 7.vietu latvietes čempionāta noslēgumā piektdien tiksies ar Čehijas izlasi.

Galvenā trenera Matīsa Rožlapas vadītā izlase astotdaļfinālā uzveica Grieķiju (60:55), turpretim ceturtdaļfinālā piekāpās Krievijas vienaudzēm (63:65). Iepriekš grupas kārtā latvietes uzvarēja Zviedriju (76:40), bet piekāpās Beļģijai (60:67) un Spānijai (52:90). Grupā visas četras komandas pēc apļa izspēles iekļuva astotdaļfinālā. Izslēgšanas turnīrā izspēlēs visu vietu sadalījumu.

Eiropas U-16 čempiones Skopjē kļūs zināmas piektdien, 30.augustā. Čempionāta piecas labākās komandas nodrošinās dalību 2020.gada U-17 Pasaules kausa izcīņā.