Latvijas basketbolistes Tallinā pārliecinoši izcīna otro uzvaru (papildināts)

Otro uzvaru divās spēlēs 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā trešdien izcīnīja Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, kas izbraukumā Tallinā ar 74:56 pieveica mājinieces igaunietes, informēja organizatori. Līdz jūnija beigām Latvijai atlicis grupā aizvadīt vēl četras spēles.

(papildināts ar Itālijas zaudējumu Portugālē)
Latvijas izlasē rezultatīvākā bija 18 punktus guvusī Elīna Babkina, savukārt Anete Šteinberga iekrāja 14 punktus. Laukuma saimniecēm ar 17 iemestiem punktiem izcēlās Birgita Pū.

Spēkos līdzvērtīga cīņa risinājās līdz pirmās ceturtdaļas pēdējām minūtēm, kad Latvijas izlasei izdevās nostiprināties vadībā. Veiksmīgs turpinājums Latvijas basketbolistēm sekoja otrajā ceturtdaļā, un spēles turpinājumā igaunietes vairs nespēja būtiski apdraudēt pretinieču uzvaru.

Pirmās ceturtdaļas sākumā vadībā pabija abas komandas, bet pēdējās divarpus minūtes Latvijas izlase spēja noslēgt visas pieejas savam grozam un minimālo pārsvaru līdz pārtraukumam pieaudzēja līdz sešiem punktiem (18:12). Piecās minūtēs otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolistes ielaida tikai četrus punktus un panāca jau +15 (29:14).

Līdz viencipara skaitlim Igaunijas izlase rezultāta starpību ilgstoši nesamazināja, nespējot pārvarēt pretinieču efektīvo aizsardzību. Trešās ceturtdaļas izskaņā pēc Šteinbergas trāpījuma rezultāta starpība sasniedza 20 punktu (55:35) tomēr igaunietēm trīs minūtes pirms spēles beigām vēl izdevās pietuvoties līdz astoņu punktu deficītam (53:61). Tas gan arī bija laukuma saimnieču iespētais maksimums, un uzvaru Latvijas basketbolistes pārliecinoši nosargāja.

Ainara Zvirgzdiņa vadītā Latvijas izlase turnīru sāka svētdien Rīgā ar uzvaru Portugāli. Savukārt Igaunijas izlase cieta otro neveiksmi, jo pirmajā spēlē viesos piekāpās Latvijas nākamajai pretiniecei Itālijai, kas ar 52:54 trešdien cieta zaudējumu Portugālē. Tādējādi grupā Latvija ir vienīgā komanda, kas uzvarējusi abās aizvadītajās spēlēs.

Kvalifikācijas turpinājumā Latvijas izlasei svētdien Rīgā jāspēlē pret Itāliju, 18. jūnijā viesos būs spēle pret Portugāli, 22. jūnijā Rīgā - pret Igauniju, bet 25. jūnijā izbraukumā - pret Itāliju. Finālturnīrā tiks sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu īpašnieces.