Latvijas sieviešu basketbola izlase

Intervija ar Kasparu Ciprusu

Intervija ar Aneti Šteinbergu

Spēles labākie momenti

Latvijas basketbolistes spraigā galotnē zaudē vācietēm, sarežģī sev ceļu uz finālturnīru

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība ceturtdien Rīgā ar 67:73 zaudēja Vācijas izlasei pirmajā spēlē 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra posmā. Vācietes pirmoreiz vadībā izvirzījās pēdējā ceturtdaļā un spēja sarūgtināt mājinieces, kam būs nepieciešamas uzvaras visās atlikušajās kvalifikācijas spēlēs, lai saglabātu cerības uz finālturnīru.

Mājiniecēm Elīna Dikeulaka guva 21 punktu, bet Anete Šteinberga pievienoja 20 punktus un izcīnīja 10 atlēkušo bumbu. Vācijas izlasē rezultatīvākā ar 20 punktiem bija Luīza Geizelzodere, savukārt Marī Gīliha iekrāja 18 punktus un savāca 11 bumbas pie groziem.

Agresīvs spiediens uzbrukumā un nepiekāpība aizsardzībā, līderu lomu uzņemoties Šteinbergai un Babkinai, palīdzēja Latvijas izlasei iegūt pārsvaru, kas pirmajās sešarpus minūtēs sasniedza deviņus punktus (16:7). Otrajā ceturtdaļā mājinieču pretdarbības dēļ vācietēm krājās kļūdas, savukārt Latvijai uzbrukumā kritās metienu precizitāte. Piecas minūtes pirms puslaika beigām Vācijas valstsvienība samazināja deficītu līdz trim punktiem (20:23), bet pārtraukumā mājinieces devās ar +6 (32:26).

Intervija ar Elīnu Babkinu

Elīna Babkina puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka mājinieces brīžiem nepielāgojās situācijai, tomēr kontrolēja spēles ritmu. Otrajā ceturtdaļā tikai Latvijas izlases kļūdas palīdzēja vācietēm rezultātā pietuvoties, teica spēlētāja, kura ar 9 punktiem puslaikā bija rezultatīvākā mājinieču sastāvā. Babkina uzsvēra, ka otrajā puslaikā komandai vairāk jākomunicē, un rezultāts būs pozitīvs.

Ātrā basketbolā mājinieces pēc pārtraukuma bija mazliet pārākas, tiesa, rezultāta starpība būtiski nepieauga un spriedze iespaidoja Latvijas izlases darbību. Vācietes tikmēr centās spēlēt uz groza apakšu un pamazām sadeldēja deficītu, līdz pēdējā pārtraukumā devās tikai ar viena punkta deficītu (47:48).

Savu rezervistu skaļi atbalstītā Vācijas izlase pirmo reizi vadībā izvirzījās pēdējās ceturtdaļas sākumā un četrās minūtēs panāca +6 (59:53). Abas komandas agresīvā basketbolā krāja personiskās piezīmes un šādā spēles stilā labāk jutās Vācijas basketbolistes, noturoties vadībā arī dramatiskās pēdējās minūtēs.

Šteinberga pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukuma saimnieces ļāva sajust spēles garšu vācietēm, kuras pierādīja, ka ir laba un agresīva komanda. Šteinberga neveiksmes iemeslus saskatīja arī nepietiekami augstā soda metienu precizitātē un kļūmēs izšķirošajos metienos.

Par zaudējumu Vācijai Šteinberga bija vīlusies, taču uzsvēra, ka

svarīga spēle komandu gaida arī sestdien pret Horvātiju un vēl viens sabraukums kvalifikācijas grupā būs februārī.

Dienas pirmajā mačā Olimpiskajā sporta centrā I grupas līderes Horvātijas basketbolistes ar 80:62 uzvarēja Ziemeļmaķedonijas izlasi, kas turnīrā zaudējusi visās spēlēs.

Latvijas un Vācijas izlases katra divās līdzšinējās spēlēs grupā bija guvušas pa vienai uzvarai. Galvenā trenera Mārtiņa Gulbja vadītā komanda pērn novembrī mājās zaudēja Horvātijai, bet turpināja ar uzvaru viesos pār Ziemeļmaķedoniju.

Pēc ilgāka pārtraukuma valstsvienībā atgriezās viena no potenciālajām komandas līderēm Anete Šteinberga. Savukārt traumas dēļ neilgi pirms turnīra no sastāva izkrita Aija Klakocka - izlases kapteines pienākumus no viņas pārņēma Elīna Babkina.

Kvalifikācijas posma turpinājumā atlikušās spēles grupā būs sestdien, kad Latvijas valstsvienība mērosies spēkiem ar Horvātiju, turpretim Ziemeļmaķedonijas izlases pretinieces būs vācietes.

Turnīrs risinās epidemioloģiskās drošības "burbulī", tādēļ noteikto ierobežojumu dēļ skatītājiem ieeja zālē ir liegta.

Rīgā piektdien un svētdien notiks spēles D grupā, kur par tikšanu uz kontinenta meistarsacīkšu finālturnīru konkurē 2005.gada čempiones čehietes, Itālijas, Rumānijas un Dānijas basketbolistes. D grupas spēles tiešraidē varēs redzēt replay.lv.

Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Eiropa) pandēmijas dēļ atteicās no sākotnējā formāta, komandai katrai ar katru tiekoties mājās un viesos. Par drošāku atzina risinājumu ar komandu pulcēšanos sabraukumos.

Atlases turnīru plānots noslēgt 2021.gada februāra sākumā, kad katrai komandai grupā jāaizvada vēl divas spēles. Finālturnīram, kas paredzēts 2021. gada jūnijā Spānijā un Francijā, kvalificēsies deviņu atlases grupu uzvarētājas un piecas labākās otrās vietas ieguvējas. Dalība finālturnīrā jau ir garantēta abām rīkotājvalstīm.