Latvijas basketbolistes spraigā galotnē zaudē cīņā par U-20 Eiropas ceturtdaļfinālu

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase trešdien Čehijā ar 42:48 zaudēja Beļģijas vienaudzēm Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, kur pēc neveiksmīga sākuma spēja sarūpēt intrigu pēdējā ceturtdaļā, liecina organizatoru informācija. Turnīra turpinājumā latvietes pretendēs uz 9.vietu.

Ceturtdaļfinālā par 9.vietu Latvijas basketbolistēm ceturtdien būs jātiekas ar Nīderlandes izlasi.

Latvijai rezultatīvākā astotdaļfinālā ar 10 punktiem bija Aleksa Gulbe, bet deviņus punktus pievienoja Luīze Šepte. Beļģijas izlasē ar 16 punktu guvumu izcēlās Billija Masija, kura arī izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

Neveiksmīgi Latvijas izlase nospēlēja pirmajā ceturtdaļā, gūstot tikai piecus punktus un nonākot zaudētājās ar -12. Toties pēdējo ceturtdaļu latvietes sāka ar 8:1 atrāvienu un sadeldēja deficītu līdz trim punktiem (38:41). Atlikušajās teju piecās minūtēs pārākas gan bija beļģietes, nosargājot uzvaru.

Jau vēstīts, ka galvenā trenera Aigara Neripa vadītā Latvijas izlase iepriekš zaudēja visās spēlēs grupas kārtā, kur piekāpās Serbijai (51:61), Portugālei (51:53) un Spānijai (41:62). Pēc grupas kārtas visas komandas cīņu turpināja astotdaļfinālā. Izslēgšanas turnīrs noslēgsies ar fināliem svētdien.