Latvijas basketbolistes spraigā galotnē uzveic Lietuvu kvalifikācijas startā

Pēc kļūdām pārbagāta cīņas sākuma un nervozas spēles izskaņas Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien Rīgā ar 65:62 uzvarēja Lietuvas izlasi abām komandām pirmajā mačā 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā. Nākamās spēles Latvijas basketbolistēm izlasē būs februārī.

Uzvarētājām pa 15 punktiem Olimpiskajā sporta centrā guva Zane Teilāne un Anete Jēkabsone-Žogota, savukārt Guntas Baško-Melnbārdes rēķinā bija 12 punkti. Lietuvas valstsvienībā ar 14 punktiem rezultatīvākā bija Kamile Nacickaite. Spēles priekšpēdējā minūtē galvenā trenera Mārtiņa Zībarta debijā Latvijas izlasei bija viena punkta deficīts, tomēr mača izskaņā laukuma saimniecēm labi nospēlēja komandas līderes.

Pagalam neveiksmīgs mājiniecēm izvērtās spēles sākums ar ļoti daudzām kļūdām, ko Jēkabsone-Žogota puslaika beigās izskaidroja ar satraukumu un pretinieču aktivitāti. Teju piecās minūtēs Latvijas basketbolistes guva tikai divus punktus un nonāca iedzinējos ar 2:15. Taču ceturtdaļas otrajā pusē jau dominēja laukuma saimnieces un sadeldēja rezultāta starpību līdz diviem punktiem (15:17).

Lai gan lietuvietes pēc pārtraukuma atguvās, Zanes Teilānes gūtais grozs ļāva panākt neizšķirtu, kā arī vēlāk pēc viņas soda metieniem pārņemt vadību (27:26). Nostiprināties līderu lomā latvietēm gan neizdevās, un puslaika beigās pārsvars arvien bija minimāls (33:32). Rezultāts lēni auga trešā ceturkšņa sākumā, līdz mājinieces biežāk sāka trāpīt trīspunktu metienus un atrāvās līdz 49:41, bet pēdējā pārtraukumā devās ar sešu punktu pārsvaru (49:43).

Lietuvas basketbolistes nepilnu pusotru minūti pirms beigu svilpes jau bija vadībā ar 61:60, taču Latvijas izlases līderes spēja atrast daudzveidīgākus risinājumus, kas nodrošināja komandai uzvaru ar trīs punktu pārsvaru.

Teilane pēc uzvaras priecājās par komandu, kas spēja saņemties pēc neveiksmīgā sākuma un koncentrējās aizsardzībā, mača turpinājumā vairs nepieļaujot tik daudz kļūdu.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīru turpinās nākamgad - 20. februārī viesos pret Slovēniju un 24. februārī izbraukumā pret Lietuvu, bet kvalifikācijas noslēgums būs 23. novembrī pret Slovēniju mājās. Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām. Finālturnīrs 2017.gada jūnijā notiks Čehijā.