Latvijas basketbolistes spraigā cīņā piekāpjas Spānijai

Eiropas čempionātā basketbolā sievietēm Latvijas valstsvienība, kura jau nodrošinājusi iekļūšanu turnīra astotdaļfinālā, svētdien saspringtā spēlē ar 56:59 piekāpās spēcīgajai Spānijas izlasei, liecina organizatoru informācija.

Spēles pirmo nogriezni abas komandas nospēlēja līdzvērtīgi, noslēdzot to ar 17:17. Taču otrajā ceturtdaļā Latvija atdeva iniciatīvu Spānijai, un pārtraukumā mūsu meitenes devās jau ar desmit punktu deficītu (25:35).

Otrā puslaika sākumā situācija neuzlabojās - neprecizitāte un kļūdas liedza rezultāta starpību samazināt - tieši otrādi, līdz ceturtdaļas beigām starpība bija palielinājusies vēl par četriem punktiem.

Noslēdzošajā cetutdaļā Latvijas izlase aktivizējās un nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām jau bija samazinājusi rezultāta deficītu līdz sešiem punktiem. Pusotru minūti līdz spēles beigām mūsu meitenes pietuvojās vēl par trim punktiem. Tomēr satraukums ņēma virsroku - tā pieredzējušajai Aijai Brumermanei divi soda metieni spītīgi nesasniedza mērķi. Un galu galā izraut uzvaru tomēr neizdevās.

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās kā ierasts bija Elīna Dikeulaka, šoreiz gūstot 19 punktus, 10 pievienoja Aija Brumermane, bet astoņi Zentas Meļņikas rēķinā.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē Latvijas dāmas piedzīvoja sāpīgu zaudējumu Lielbritānijas izlasei ar 60:74, bet otrajā uzvarēja Ukrainu ar 82:74. Iekļūšanu astotdaļfinālā Latvijas izlasei gan nodrošināja Lielbritānijas svētdien gūtā uzvara pār Ukrainu.

Eiropas čempionāts risināsies līdz 7. jūlijam. Izšķirošās spēles par medaļām notiks Belgradā.