Latvijas basketbolistes «Rozā lentītes» spēlē uzvar Lietuvu

Latvijas sieviešu basketbola izlase sestdien "Arēnā Rīga" ar 67:63 uzvarēja Lietuvu pārbaudes spēlē, informēja Latvijas Basketbola savienība. Basketbolistes turpina gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, taču spēle pret lietuvietēm bija arī sociāla akcija, lai pievērstu uzmanību sieviešu veselībai.

Rozā formās spēlējušajām uzvarētajām rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Elīna Babkina, bet Kristīne Kārkliņa iekrāja 10 punktu. Lietuvai Giedre Paugaite izcēlās ar 12 punktu guvumu.

Sešarpus minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlase vēl bija iedzinējos ar sešu punktu deficītu (55:61), taču mājinieces pārņēma vadību un divas minūtes pirms beigu svilpes bija priekšā ar sešiem punktiem (67:61).

Spēles lielākajā daļā pārmaiņus vadībā bija abas komandas. Otrās ceturtdaļas sākumā sešu punktu pārsvaru ieguva Lietuva (26:20), taču puslaika galotni veiksmīgāk aizvadīja mājinieces. Pēc Ditas Liepkalnes diviem soda metieniem sešu punktu pārsvars 26 sekundes līdz garajam pārtraukumam jau bija Latvijai (38:32). Trešās ceturtdaļas vidū rezultāts atkal kļuva neizšķirts, un turpinājās cīņa punkts punktā, līdz uz brīdi atkal veiksmīgākas bija lietuvietes.

Latvijas izlase pret Lietuvu aizvadīja "Rozā lentītes" spēli, tradicionāli iesaistoties krūts vēža informatīvajā kampaņā. Pirms spēles basketbolistes uz arēnu devās gājienā no Brīvības pieminekļa, bet laukumā izgāja akcijai tradicionālajās rozā formās.

Turpmākās pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs nākamajā nedēļas nogalē Zviedrijā, kur pretinieces būs Turcijas un Lielbritānijas basketbolistes, kā arī mājinieces zviedrietes. Pirms spēles pret Lietuvas basketbolistēm Latvijas izlase iepriekš pārbaudes spēlēs zaudēja Baltkrievijai (47:63), bet izcīnīja divas uzvaras pār Nīderlandi.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Francijā sāksies15.jūnijā. Grupas turnīrā Trelazē Latvija spēlēs pret Francijas (15.jūnijā), Lielbritānijas (16.jūnijā) un Serbijas (17.jūnijā) izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā, bet ceturtā vienība brauks mājās.