Latvijas basketbola savienība

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

Pārbaudes spēle starp Latvijas un Ķīnas sieviešu izlasēm

Latvijas basketbolistes priekšpēdējā pārbaudes spēlē uzveic Ķīnas izlasi

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien priekšpēdējā pārbaudes spēlē ar 74:56 Rīgā pārspēja Ķīnas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Kristīne Vītola, kura arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Vītola vienīgā uzvarētājām guva vairāk nekā 10 punktus. Āzijas komandā ar 14 punktiem izcēlās Mena Li.

Olimpiskajā centrā valdīja tropiski laikapstākļi, kas lika mājinieču galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam veikt plašu sastāva rotāciju. Līdz puslaika beigām laukumā izgāja 11 basketbolistes. Zībarts pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka tādā karstumā ar mazu sastāva rotāciju spēlēt nebija iespējams.

Abās pirmajās ceturtdaļās ar nelielu pārsvaru vadībā pabija gan mājinieces, gan viešņas. Spēli aktīvāk sāka ķīnietes, tomēr Ilze Jākobsone atgrieza Latviju spēlē un veica pirmo būtisko izrāvienu. Otrās ceturtdaļas sākumā ķīnietes vēlreiz atguvās, bet māsas Strautmanes atkārtoti izvirzīja vadībā Latviju. Pirmās divdesmit minūtes beidzās ar +1 Latvijai (30:29), kā arī lielu kļūdu skaitu mājiniecēm (11-4).

Latvijas izlase spēja trešajā ceturksnī nostiprināties vadībā, nepilnas divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma panākot 48:39. Otrā puslaika sākumā latviešu starta piecinieks veica 8:0 izrāvienu, kurā Elīna Dikeulaku pārsniedza 1000 gūtu punktu robežu Latvijas valstsvienībā. Pēc šī izrāviena ķīnietēm vairs neizdevās atgūt spēles pavedienu.

Pēdējā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes jau bija situācijas noteicējas un iekrāja drošu pārsvaru. Laukumā arvien labāk jutās Dikeulaku, kā arī atlikušajās minūtēs lielisku sniegumu demonstrēja rezervistes. Turklāt pirmos punktus spēlē guva Karlīna Pīlābere, kura izlasē atgriezās pēc astoņu gadu pārtraukuma. Spēles beigās ķīnietes nedaudz samazināja rezultāta starpību, bet vairs neapdraudēja Latvijas uzvaru.

Mājiniecēm laukumā tika visas 12 pieteiktās Latvijas spēlētājas, kuru vidū nebija savainojumu dziedējošās Aijas Putniņas.

Zībarta vadītā Latvijas valstsvienība līdz iepriekš bija aizvadījusi astoņas pārbaudes spēles, kurās uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm. Pārbaudes spēļu ciklu latvietes noslēgs sestdien Rīgā pret Slovēniju. Savukārt pirmā spēle Eiropas čempionāta finālturnīra grupā komandai paredzēta 27.jūnijā pret Lielbritāniju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēles paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači. Čempionātā sešas labākās komandas nopelnīs iespēju piedalīties 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.