Latvijas basketbolistes pēdējā spēlē grupā uzvar Krieviju un saglabā cerības

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Ungārijā ar 68:62 uzvarēja Krieviju pēdējā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra grupā, taču izredzes iekļūt nākamajā kārtā vēl būs atkarīgas no citu komandu savstarpējo cīņu rezultāta, liecina organizatoru informācija. Četrās spēlēs grupā Latvijas valstsvienība izcīnīja divas uzvaras un divās spēlēs zaudēja.

Uzvarētājām Anete Jēkabsone-Žogota guva 20 punktu, Gunta Baško-Melnbārde pievienoja 18 punktus, bet 13 punkti bija Aijas Putniņas rēķinā. Krievijai 16 punktus guva Epifānija Prinsa.

Grupas pēdējās spēlēs pirmdien Horvātija spēlēs pret Lielbritāniju, bet Krievija - pret Serbiju. Latvijas izlasei nelabvēlīgs būtu scenārijs, ja Krievija uzvarētu serbietes, kas jau ir garantējušas dalību nākamajā kārtā, bet Horvātijas izlase pārspētu britu basketbolistes. Savukārt gadījumā, ja Krievija, kas arī jau nodrošinājusi dalību nākamajā kārtā, pēdējā spēlē zaudēs, Latvijas izlase vairs nevarēs palikt zemāk par 3.vietu grupā un piedalīsies nākamajā grupu kārtā.

Latvijas basketbolistes pirmās ceturtdaļas beigās ar 8:0 atrāvienu nodrošināja septiņu punktu pārsvaru (22:15) un turējās vadībā līdz trešās ceturtdaļas vidum, kad krievietes panāca neizšķirtu (38:38). Pēdējo ceturtdaļu ar viena punkta pārsvaru sāka Krievija, taču Latvijas izlase nospēlēja teicami aizsardzībā un efektīvi uzbrukumā, kas pēdējās minūtēs ļāva iekrāt drošāku pārsvaru. Oficiālos turnīros Latvijas basketbolistes Krieviju iepriekš nebija uzvarējušas.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas, līdz Putniņas divi trīspunktnieki un realizēti divi soda metieni ļāva Latvijai pēdējā pusotrā minūtē pirms pārtraukuma izvirzīties prāvākā vadībā. Ciešā aizsardzība neļāva Krievijas spēlētājām ērti mest no tuvas distances un nepilnas divas minūtes pirms puslaika beigām Latvijas izlases pārsvars sasniedza deviņus punktus (36:27).

Taču trešajā ceturtdaļā latvietes gandrīz piecas minūtes palika bez punktu guvuma un pretinieces spēja rezultātu izlīdzināt. Būtisku atrāvienu neizdevās veikt nevienai komandai, līdz pēdējā ceturtdaļā Krievijas izlases uzbrukumi arvien biežāk iestrēga, bet jauni risinājumi Latvijas aizsardzības pārvarēšanai nesekoja.

Latvijas izlase C grupā iepriekš zaudēja Serbijai (60:76) un Horvātijai (63:67), bet pirmo uzvaru guva pār Lielbritāniju (67:58). Visās trijās aizvadītajās spēlēs uzvaras ir Serbijai, pa divām uzvarām ir Krievijai un Latvijai, taču krievietes aizvadījušas tikai trīs spēles tāpat kā Horvātija, kam ir viens panākums. Uz dalību nākamajā kārtā vairs nepretendē Lielbritānija.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Ungārijā un Rumānijā ilgs līdz 28.jūnijam. Pirmajā posmā 20 komandas ir sadalītas četrās grupās, no kurām pa trim labākajām izlasēm iekļūs nākamajā grupu kārtā. Pēc otrās grupu kārtas, kur 12 komandas būs sadalītas divās grupās, pa četrām komandām tiks ceturtdaļfinālā.

Eiropas čempiones iegūs ceļazīmi uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet nākamās četras spēcīgākās komandas iegūs tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.