Latvijas basketbolistes Pasaules kausa izcīņā debitē ar zaudējumu Ķīnai mača galotnē

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Pasaules kausa izcīņas debijā Tenerifē piedzīvoja zaudējumu mača galotnē pret augumā garo Ķīnas izlasi (61:64), liecina organizatoru informācija. Vēl pāris sekundes pirms mača beigām Latvijas izlasei bija iespēja izvirzīties vadībā, tomēr uzbrukums noslēdzās bez gūtiem punktiem.

Latvijas sastāvā rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Anete Šteinberga, kas izcīnīja arī 11 bumbas zem groziem, savukārt 14 punktus pievienoja Elīna Dikeulaka.

Spēle ritēja saspringti visā mača garumā, vien ievadā Ķīnas komandas pārsvaram pārsniedzot desmit punktus (17:6).

Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu pārsvaru Āzijas komandai, taču otrajā puslaikā vadības groži tika mainīti vairākkārt.

Latvijas izlase D apakšgrupā spēlē kopā ar Ķīnu, Senegālu un tituliem bagāto ASV.

Svētdien latvietes spēkosies ar Senegālas izlasi, bet otrdien – ar ASV.

Katras grupas uzvarētājas automātiski iekļūst ceturtdaļfinālā, taču otrās un trešās vietas ieguvējas izslēgšanas turnīru sāks ar astotdaļfināla maču.

Pasaules kausa izcīņa Tenerifē risināsies līdz 30. septembrim.