Latvijas basketbolistes pārliecinoši uzvar Zviedriju Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā

Latvijas sieviešu basketbola izlase ar uzvaru svētdien turpināja 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, ar 89:70 pārliecinoši uzvarot Zviedrijas valstsvienību.

Izlases treneris Matīss Rožlapa pirms spēles LTV atklāja, ka darbs norit labi. Izlases galvenais treneris Gundars Vētra ir labs speciālists un māk vadīt ne tikai spēlētājas, bet arī zina, ko sagaidīt no katra cilvēka, kas ir personālā. Rožlapa uzsvēra, ka šobrīd viss tiek labi darīts.

Saruna ar Matīsu Rožlapu pirms spēles

Pats Vētra pirms spēles atskatījās uz pirmo maču pret Izraēlu, norādot, ka šo spēli iesāka slikti, bet pēc tam izdevās sakārtot gan uzbrukumu, gan aizsardzību, kā arī pārvarēt stresu, kas ļāva pārņemt iniciatīvu savās rokās. Vētra neslēpa, ka svētdienas spēles pretiniece ir labi izanalizējusi Latvijas izlasi.

Saruna ar Gundaru Vētru

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Anete Šteinbegra, izceļoties ar 34 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un četrām pārtvertām bumbām, savukārt Elīna Babkina ar 12 rezultatīvām piespēlēm atkārtoja Latvijas izlases rekordu un sasniedza savu labāko snigumu šajā rādītājā. 16 punkti Aijas Jurjānes rēķinā, 15 - Ievas pulveres, bet 14 - Kitijas Laksas rēķinā.

Savukārt Zviedrijas izlasē pārliecinoša līdere bija Klāra Lundkvista, kura izcēlās ar 21 punktu un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Jaunā uz maz pieredzējusī Zviedrijas izlase sāka spēli ļoti aktīvi un drīz vien jau iekrāja ievērojamu pārsvaru. Trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas noslēgumam rezultātāta starpība jau bija samazināta līdz minimumam. Un tad jau 15:14 - Latvija bija izvirzījusies vadībā. Ceturkšņa izskaņa bija gana aktīva, un Latvija ar viena punkta pārsvaru bija priekšā pretiniece pirms tiesneša svilpes - 22:21.

Kitija Laksa ar precīzu tālmetienu panāk 21:20

Pirmās ceturtdaļas spilgtākās epizodes

Otrajā spēles nogrieznī Latvija turpināja kāpināt rezultāta starpību. Īpaši izcēlās Kitija Laksa, kuras raidītie tālmetieni sasniedza mērķi.

Kitija Laksa panāk desmit punktu starpību

Atzīstami laukumā darbojās Anete Šteinberga. Pēc pirmā puslaika latvietes varēja doties pārtraukumā jau ar daudz komfortablāku astoņu punktu pārsvaru - 47:39.

Pēc pirmā puslaika spēlētāja Ieva Pulvere LTV pastāstīja, ka pirmais spēles nogrieznis sagādājis grūtības, taču pēc tam meitenes atgriezās spēlē un vairs neskatīsies atpakaļ. Spēles galvenais mērķis ir uzvara.

Intervija ar Ievu Pulveri

Rožlapa pārtraukuma norādīja, ka izlase kaut kur nav nostrādājusi visu līdz galam, kaut kur nospēlēja nedisciplinēti. Secinājumi ir izdarīti un cerams, viss izdosies. Rožlapa norādīja, ka Zviedrijas izlase mēģinā provocēt un mainīt spēles gaitu. Svarīgi otro puslaiku sākt ar labu uzbrukumu un gūt punktus.

Matīss Rožlapa pēc pirmā puslaika

Diemžēl otrā puslaika sākumā Latviijas spēlētājas pieļāva kļūdas, kas uzreiz atainojās arīi uz tablo - pārsvars saruka jau līdz trim punktiem. Tomēr ceturtdaļas bilance 23:21, un rezultāts - 70:60.

Trešā ceturkšņa spilgtākie momenti

Noslēdzošajā spēles ceturksnī Latvijas basketbolistes turpināja kāpināt rezultāta starpību, ar platiem soļiem virzoties pretim uzvarai, un to arī izdarīja ar 19 punktu pārsvaru.

Pēc spēles Elīna Babkina, kura izcēlās ar jaunu rezultatīvu piespēļu rekordu šajā spēlē, atklāja, ka, redzot, Šteinbergas pārliecinošo spēli, nav redzējusi vajadzību kaut ko mainīt un pašai mest bumbu grozā.

Saruna ar ELīnu Babkinu un Aneti Šteinbergu

Savukārt Šteinberga atzina, ka spēles laiks ir bijis gana ilgs. Tagad jāturpina darbs klubos, vasarā atkal jātiekas izlasē, un jāturpina cīņu.

Ceturtdien Latvijas sieviešu basketbola izlase veiksmīgi sāka kvalifikācijas turnīru, izbraukumā ar 62:56 uzvarot Izraēlas valstsvienību.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 38 komandas, kas sadalītas astoņās grupās pa četrām komandām un divās grupās pa trīs komandām. Grupās tiks izspēlēts divu apļu turnīrs, kurš paredz četras vai sešas spēles katrai komandai. Mači tiks aizvadīti trīs logos: 2021.gada 7.-15.novembrī, 2022.gada 20.-28.novembrī un 2023.gada 20.-28.februārī.

Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas un četras labākās otro vietu ieguvējas. Izraēlas izlasei kā rīkotājai jau ir garantētas tiesības spēlēt finālturnīrā, kas 2023.gada septembrī notiks Slovēnijā un Izraēlā.