Latvijas basketbolistes pārbaudes spēlē pamatīgi zaudē Spānijai

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien Burgosā ar 51:77 zaudēja mājiniecēm spānietēm pārbaudes spēlē, abām komandām gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram.

Pārbaudes turnīra noslēgumā Latvijas izlase svētdien spēlē par 3.vietu vēl tiksies ar Ungārijas valstsvienību.

Latvijai rezultatīvākā ar 20 punktiem bija Kristīne Vītola, kura izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, savukārt sešus punktus nodrošināja Zenta Meļņika, liecina turnīra rīkotāju informācija. Spānijas valstsvienībā izcēlās Marta Čargaja, Laura Hila un Andrea Vilaro, katra iekrājot pa 12 punktiem.

Spānietes pirmajā ceturtdaļā pamazām audzēja pārsvaru, kas līdz pārtraukumam sasniedza deviņus punktus (24:15). Pirmā puslaika beigās mājinieces jau bija vadībā ar 20 punktiem (41:21), bet trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma panāca +31 (55:24). Atlikušajā spēles ceturksnī spēku samērs laukumā nemainījās.

Dienas pirmajā spēlē turcietes ar 66:57 pārspēja Ungārijas izlasi.

Uz Spāniju devās 12 no 14 Latvijas spēlētājām, kuras piedalījās divu nedēļu treniņos. Laura Meldere kluba komandas sastāvā piedalās Itālijas jauniešu čempionāta finālspēlēs, bet Elizabete Bulāne palika mājās kārtot eksāmenus. Vēl nav zināms, vai izlasē varēs spēlēt Latvijas izlases kandidātu sarakstā iekļautā amerikāniete Šeja Pedija, kam jāgaida, līdz tiks izlemts jautājums par Latvijas pilsonības piešķiršanu.

Pārbaudes spēlē 7.jūnijā "Arēnā Rīga" latvietes spēlēs pret Turciju. Gatavošanās posma turpinājumā Latvijas izlasei no 13. līdz 15.jūnijam pārbaudes turnīrā Prāgā paredzētas spēles pret Čehiju, Ungāriju un Bosnijas/Hercegovinas basketbolistēm Pēdējās pārbaudes spēles plānotas Rīgā 20.jūnijā pret Ķīnas izlasi un 22.jūnijā pret Slovēniju.

Šovasar Latvijas basketbola valstsvienības kandidātu vidū nav divu potenciālo līderu Anetes Šteinbergas un Kitijas Laksas. Šteinberga nepiedalās personīgu iemeslu dēļ, savukārt Laksa vēl atgūstas pēc smaga savainojuma.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēlēs paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači. Čempionātā sešas labākās komandas nopelnīs iespēju piedalīties 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.