Intervija ar treneri Mārtiņu Zībārtu pēc spēles

Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Grieķija

Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Grieķija. Spēles momenti

Latvijas basketbolistes līdzjutējiem dāvā pārliecinošu uzvaru pār Grieķiju

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien Rīgā ar 94:57 pārliecinoši pieveica Grieķiju pēdējā pārbaudes spēlē pirms došanās uz Pasaules kausa izcīņu, kas vēlāk septembrī sāksies Spānijā. Aši ieguvušas drošu pārsvaru jau spēles sākumā, mājinieces bija situācijas noteicējas līdz beigu svilpei.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Kitija Laksa, bet pa 15 punktiem guva Gunta Baško un Anete Šteinberga, kura izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. Pa 14 punktiem pievienoja Elīna Dikeulaka un Kristīne Vītola. Grieķijai pa 12 punktiem guva Jevdokija Stamati un Marija Fasula.

Ar trim precīziem tālmetieniem Latvijas izlase jau pusotrā minūtē ieguva 9:0 vadību, un grieķietes mazliet atguvās tikai pirmās ceturtdaļas vidū. Tomēr viešņas netika līdzi Latvijas spēlētāju ātrajai saspēlei un grieķietes arvien palika iedzinējos. Līdz pirmā puslaika beigām mājinieču pārsvars pieauga līdz 22 punktiem (52:30).

Gunta Baško par izlases spēli pirmajā puslaikā

Latvijas izlases kapteine Gunta Baško puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda enerģiski sāka spēli, un ieguldījums aizsardzībā deva rezultātu uzbrukumā. Baško par svarīgu uzdevumu nosauca stabilitātes saglabāšanu, un viņa bija pārliecināta, ka spēku samēram laukumā nevajadzētu mainīties.

Trešajā ceturksnī Latvijas valstsvienības pārsvars sasniedza jau 30 punktu, un spēku samērs nemainījās, lai arī Grieķijas basketbolistēm dažbrīd izdevās pietuvoties. Pēdējā ceturtdaļā katra komanda jau risināja savus uzdevumus.

Intervija pēc spēles ar Latvijas izlases treneri Mārtiņu Zībartu

Valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka nianses vēl varēs vērtēt, bet mačs pret grieķietēm apliecināja spēlētāju labo fizisko formu. Mērķis Spānijā būs cīnīties par uzvaru katrā spēlē, uzsvēra Zībarts. Viņš sagaida, ka spēlētājas spēs darboties pietiekami daudzveidīgi, lai izmantotu katras basketbolistes potenciālu.

Intervija ar treneri Aivaru Vīnbergu

Savukārt basketbola treneris Aivars Vīnbergs intervijā Latvijas Televīzijā pēc pirmā puslaika atzinīgi novērtēja Latvijas izlases sniegumu uz grieķiešu fona. Treneris uzteica Kitiju Laksu par drošu darbību uzbrukumā un metieniem pāri pretinieču rokām. Vīnbergs sagaida, ka Pasaules kausa izcīņā nevienas pretinieces par tikšanos ar Latvijas izlasi nepriecāsies.

Intervija ar Jāni Blūmu

Panākumus Latvijas izlasei novēlēja arī vīriešu valstsvienības basketbolists Jānis Blūms. Viņš Latvijas sieviešu izlasi raksturoja kā sabalansētu komandu, kur ir gan pieredzējušas un jaunas spēlētājas, gan basketbolistes, kas ir iekrājušas pietiekamu pieredzi, lai varētu veidot spēli.

Intervija ar Latvijas izlases treneri Mārtiņu Zībartu pirms spēles

Galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā paskaidroja, ka cer mačā laist laukumā visas 13 spēlētājas, jo būs jāizšķiras, kuru vienu basketbolisti Pasaules kausa izcīņai nepieteikt. Pēc spēles Zībarts atzina, ka uz pēdējo vakanto vietu komandā pretendē Paula Strautmane un Baiba Eglīte. Treneru lēmums vēlāk ārpus sastāva atstāja Strautmani, liecina aģentūras LETA informācija.

Abas komandas piektdien jau tikās treniņspēlē, kurā latvietes bija pārliecinoši pārākas ar 85:50.

Pārbaudes spēļu ciklu Zībarta trenētā komanda noslēgs 19. septembrī Tenerifē pret Kanādu. Pasaules kausa izcīņa no 22. līdz 30.septembrim risināsies Kanāriju salās Tenerifē. Ceļā Latvijas basketbolistes dosies otrdien.

Pasaules kausa grupas kārtā Latvijas izlase spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un favorītēm ASV basketbolistēm. Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 16 valstsvienības, kas būs sadalītas četrās grupās. Grupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, otrās un trešās vietas ieguvējas izslēgšanas spēles sāks astotdaļfinālā, bet ceturtajā vietā palikušās komandas dosies mājās.