Latvijas basketbolistes pret Melnkalni izcīna pirmo uzvaru Eiropas čempionātā

Latvijas sieviešu basketbola izlase sestdien Prāgā ar 76:55 pārspēja Melnkalni un izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtā, liecina rīkotāju informācija. Viena uzvara divās spēlēs Latvijas valstsvienībai jau garantēja dalību izslēgšanas spēlēs.

(papildināts ar Beļģijas uzvaru pār Krieviju)
Pēc neveiksmīga spēles sākuma Latvijas izlase, tuvojoties pirmā puslaika beigām, pārņēma vadību, bet pēdējā ceturtdaļā spēlēja ar lielu pārliecību un nostiprinājās drošā vadībā.

Vēl vienu lielisku spēli Latvijas izlasē aizvadīja Elīna Babkina, kura guva 27 punktus un veica septiņas rezultatīvas piespēles, piecus trīspunktu metienus trāpījusī Kitija Laksa iekrāja 17 punktus, savukārt Anete Šteinberga pievienoja 16 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Melnkalnei ar 14 punktiem un 16 izcīnītām bumbām pie groziem rezultatīvākā bija Andželika Robinsone.

Ar agresīvu aizsardzību un ātriem uzbrukumiem melnkalnietes pirmajā ceturtdaļā audzēja pārsvaru un pāris minūtes pirms pārtraukuma jau bija priekšā ar 15 punktiem (8:23). Latvietēm izdevās efektīvāk nospēlēt aizsardzībā, turklāt pēc pārtraukuma Babkina trāpīja trīspunktu metienu un izmantoja pretinieces kļūdu, sadeldējot deficītu jau līdz trim punktiem (20:23). Vēl viens Babkinas trīspunktnieks, kam sekoja vēl divi punkti un realizēts soda metiens Latvijai jau nodrošināja 35:29 pārsvaru.

Punkts punktā spēle ritēja trešajā ceturtdaļā, ko Latvijas izlase pabeidza ar trīs punktu vadību (52:49). Turklāt pēc pēdējā pārtraukuma sekoja Latvijas 12:2 atrāviens un melnkalnietes vairs nespēja pretinieces apturēt.

Pirmajās spēlēs piektdien Latvijas izlase zaudēja Krievijai, turpretim beļģietes pārspēja Melnkalnes izlasi. Beļģija sestdien ar 76:75 pagarinājumā uzveica Krieviju - šīs spēles rezultāts vairs neietekmēja Latvijas basketbolistu izredzes spēlēt vismaz astotdaļfinālā, jo savstarpējās spēlēs ar Krieviju un Melnkalni ir nodrošināta pozitīva gūto un zaudēto punktu starpība, līdz ar to

latvietes grupā vairs nevar palikt pēdējās.

Eiropas čempionātā pēdējo grupas kārtas spēli Latvijas basketbolistes aizvadīs pirmdien Beļģiju. Grupas uzvarētājas uzreiz tiks ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas nonāks izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Ja Latvijas izlase sasniegs astotdaļfinālu, komandas pretinieces būs no grupas, kur cīņu sāka Francija, Serbija, Slovēnija, Grieķija.

Piecas spēcīgākās Eiropas čempionāta dalībnieces iegūs ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa izcīņu, un cerības saglabās arī sestās vietas ieguvējas, ja pieciniekā iekļūs rīkotājvalsts Spānija.

Eiropas čempionāta finālturnīrs ilgs līdz 25.jūnijam. Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tik augstu nav bijusi. Iepriekšējos divos finālturnīros komandai nebija pa spēkam izkļūt no apakšgrupas.