Nepiekāpīgās Latvijas basketbolistes Eiropas čempionāta startā zaudē Krievijai

Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien Prāgā līdz pēdējām minūtēm pašaizliedzīgi cīnījās, tomēr ar 59:71 zaudēja vienām no galvenajām favorītēm krievietēm pirmajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtā, liecina rīkotāju informācija. Krievijai pēdējā ceturtdaļā uzvarai izšķirošs bija naturalizētās amerikānietes Epifānijas Prinsas enerģiskais sniegums.

Ar 20 punktu guvumu Latvijas izlasē izcēlās lieliski spēli aizvadījusī Elīna Babkina, savukārt Anete Šteinberga pievienoja 15 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Krievijai ar rezultatīvākā bija Epifānija Prinsa ar 19 punktiem.

Centība aizsardzībā un pretinieču kļūdu izmantošana ļāva Latvijas izlasei ne tikai noturēt sāncenses, bet pirmo ceturtdaļu arī pabeigt ar piecu punktu pārsvaru (17:12). Latvietes labāk veidoja saspēli, taču ne vienmēr uzbrukumus izdevās tikpat labi noslēgt. Krievijas izlase savas iespējas pārliecinoši izmantoja puslaika beigās, pārtraukumā dodoties jau ar 10 punktu vadību (34:24).

Ātrākā tempā otrajā puslaikā Latvijas izlasei kļuva sarežģītāk saglabāt disciplīnu aizsardzībā, toties uzbrukumā lieliski darbojās Babkina, saglabājot komandai cerības atspēlēties. Arī pēdējo ceturksni latvietes sāka ar 10 punktu iztrūkumu (43:53) un četras minūtes pirms beigu svilpes pietuvojās līdz -5 (52:57), tomēr Krievijas izlasē divus uzbrukumus pēc kārtas rezultatīvi pabeidza Prinsa, ļaujot favorītēm atgūt drošāku vadību.

Dienas pirmajā spēlē grupā beļģietes ar 66:64 pārspēja Melnkalnes izlasi.

Eiropas čempionātā Latvijas izlase grupas kārtā pārējās divas spēles aizvadīs sestdien un pirmdien attiecīgi pret Melnkalni un Beļģiju. Grupas uzvarētājas uzreiz tiks ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas nonāks izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Ja Latvijas izlase sasniegs astotdaļfinālu, komandas pretinieces būs no grupas, kur cīņu sāk Francija, Serbija, Slovēnija, Grieķija.

Piecas spēcīgākās Eiropas čempionāta dalībnieces iegūs ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa izcīņu, un cerības saglabās arī sestās vietas ieguvējas, ja pieciniekā iekļūs rīkotājvalsts Spānija.

Eiropas čempionāta finālturnīrs ilgs līdz 25.jūnijam. Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tik augstu nav bijusi. Iepriekšējos divos finālturnīros komandai nebija pa spēkam izkļūt no apakšgrupas.