Latvijas basketbolistes dramatiski zaudē U-19 Pasaules kausa astotdaļfinālā

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlase trešdien Itālijā ar 56:61 mača izskaņā zaudēja Austrālijas vienaudzēm Pasaules kausa astotdaļfinālā un cīņu turpinās par 9.vietu, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas izlases nākamajām pretiniecēm)
Latvijai rezultatīvākā bija 16 punktus guvusī Māra Mote, komandas kapteine Digna Strautmane nodrošināja 14 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet Janeta Rozentāle iekrāja 12 punktus. Uzvarētājām 17 punktus guva Ezi Magbegora.

Pēdējā minūtē latvietes vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču uzvarai pietrūka. Ceturtdaļfinālā par 9.vietu Latvijas izlases pretinieces piektdien būs Mali basketbolistes, kas ar 66:90 zaudēja Krievijai.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs latvietes panāca 17:10, bet vēl līdz puslaika beigām Austrālijas izlase rezultātu izlīdzināja un pārņēma vadību. Trešā ceturkšņa vidū ar deviņiem punktiem priekšā bija austrālietes (37:28), taču tās vēl nebija cīņas beigas. Nepilnas trīs minūtes pirms beigu svilpes Rozentāle panāca neizšķirtu 49:49, tomēr spēles galotnē labāk nospēlēja Austrālijas basketbolistes.

Iepriekš grupas kārtā latvietes piekāpās Francijai (60:69), uzveica Dienvidkorejas vienaudzes (69:61), kā arī zaudēja kanādietēm (70:74). Pēc grupu kārtas 16 komandu turnīrā kļuva zināmi astotdaļfināla pāri. Astotdaļfinālu uzvarētājas saglabā cerības uz medaļām, savukārt zaudējušās komandas turpinās cīņu par 9.vietu.

Latvijas juniores pērn U-18 Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu, kas nodrošināja iespēju pretendēt uz U-19 Pasaules kausu. Galvenā trenera Aināra Čukstes vadītajā U-19 izlasē spēlē arī Digna Strautmane, kura šovasar pārstāvēja Latviju gan U-20 Eiropas čempionātā, gan valstsvienībā Eiropas čempionātā.