Latvijas basketbolistes ar zaudējumu Lielbritānijai iesāk Eiropas čempionātu

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien ar zaudējumu 60:74 Lielbritānijas dāmām iesāka Eiropas čempionātu, spēli aizvadot savu skatītāju priekšā “Arēnā Rīga”.

Spēles iesākumu labi iesāka latvietes, ātri izvirzoties vadībā ar četru punktu pārsvaru, taču vēlāk pretinieces pārņēma iniciatīvu, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar septiņu punktu deficītu.

Otrais spēles ceturksnis iesākās ar Lielbritānijas pārākumu, un latviete bija iedzinēja lomā pat ar desmit punktu deficītu. Taču puslaika noslēgumā Latvija sajuta spēles garšu un pārtraukumā devās vien ar divu punktu deficītu – 39:41.

Trešais spēles nogrieznis arīdzan nebija veiksmīgs Latvijas basketbolistēm. Ceturtdaļas vidū Latvija iedzīvojās pat 14 punktu deficītā. Bet trešdaļa noslēdzās ar vēl lielāku mīnusu - 49:65.

Noslēdzošais spēles noggrieznis sākās ar Kates Krēsliņas precīzi izpildīto tālmetienu. Taču vēlāk Latvijas basketbolistes turpināja vajāt neprecizitātes, kas liedza samazināt rezultāta starpību un vismaz teorētiski tuvoties uzvarai.

Rezultatīvākā Latviijas izlases rindās bija Elīna Dikeulaka ar 17 punktiem, Paula Strautmane guva 14 punktus, bet 11 pievienoja Zenta Meļņika.

Ceturtdien vakarā ar Latviju vienā grupā esošā Eiropas čempione Spānija ar 95:77 pārliecinoši uzvarēja Ukrainas basketbolistes.

Nākamo spēli Latvijas basketbolistes aizvadīs piektdien, kad tiksies ar Ukrainas izlasi, bet grupu turnīru noslēgs svētdien ar spēli pret Spāniju.

Eiropas čempionāts risināsies līdz 7. jūlijam. Izšķirošās cīņas par čempionāta medaļām notiks jau Belgradā no 4. līdz 7. jūlijam.

Eiropas čempionāta rezultāti ir ļoti svarīgi, jo pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās dalību 2020. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā.