Latvijas basketbolistes ar zaudējumu Krievijai sāk pēdējo pārbaudes turnīru

Gatavojoties Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīram, Latvijas sieviešu basketbola izlase trešdien Čehijā ar zaudējumu 63:70 pret Krieviju sāka pēdējo pārbaudes turnīru, liecina rīkotāju informācija. Nākamajā spēlē Latvijas basketbolistes ceturtdien Karlovi Varos tiksies ar mājiniecēm čehietēm, bet pēdējo gatavošanās spēli aizvadīs piektdien pret Ķīnu.

Latvijas izlasē 12 punktus guva Anda Eibele, bet pa deviņiem punktiem iekrāja Aija Brumermane un Liene Jansone. Krievijas valstsvienībā ar 19 punktu guvumu izcēlās Anna Petrakova.

Veiksmīgi aizvadītajā pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes ieguva septiņu punktu pārsvaru (17:10), taču puslaika turpinājumā krievietes rezultāta starpību samazināja līdz diviem punktiem (31:33). Pēdējo ceturtdaļu Latvijas izlase sāka ar viena punkta pārsvaru (48:47), tomēr pāris minūtēs ar 55:50 vadībā jau bija Krievija. Lai gan Krievijas izlases pārsvars vairs būtiski nepieauga, Latvijas basketbolistēm neizdevās panākt lūzumu sev par labu.

Laukumā tika visas 12 Latvijas basketbolistes, taču Kitija Laksa, Elīna Babkina un Līga Šurkusa spēlēja mazāk nekā piecas minūtes.

Latvijas izlase ir aizvadījusi astoņas pārbaudes spēles, kurās guva piecas uzvaras un cieta trīs zaudējumus. Pēc turnīra Čehijā Latvijas izlase atgriezīsies mājās, bet 13. jūnijā dosies uz EČ finālturnīru Francijā.

EČ finālturnīra grupā Latviju no 15. līdz 17.jūnijam gaidīs cīņas Trelazē ar Francijas, Lielbritānijas un Serbijas izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, turpretim ceturtā vienība brauks mājās. EČ medaļnieces noskaidros 30.jūnijā.