Latvijas futbola virslīga

Eiropas čempionāta 3.posms enduro

Elīnas Dikeulakas un Aijas Brumermanes pēcspēles intervija

Latvijas basketbolistes apstājas Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Latvijas sieviešu basketbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta astotdaļfināla mačā, kas risinājās “Arēnā Rīga”, ar 62:77 piekāpās spēcīgajai Zviedrijas valstsvienībai, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar Elīnas Dikeulakas un Aijas Brumermanes pēcspēles interviju)

Spēles ievads labāks padevās Zviedrijas izlasei, taču arī latvietes sasparojās un panāca rezultāta izlīdzinājumu, taču tad sekoja pretinieču izrāviens par desmit punktiem, kuru nedaudz samazināt izdevās tikai pašās pirmās ceturtdaļas beigās, noslēdzot to ar rezultātu 14:23.

Otrajā ceturtdaļā latvietes nespēja atrast argumentus spēlei pret Zviedriju un turpināja krāt punktu deficītu, dodoties pārtraukumā jau ar 22 punktu iztrūkumu – 23:45.

Pēc pārtraukuma latvietes atgriezās laukumā daudz apņēmīgākas un nogriežņa noslēgumā jau bija samazinājujuās rezultāta starpību par trim punktiem - 40:59. Pēdējo spēles nogriezni abas izlases aizvadīja līdzvērtīgi, taču latvietēm ar to bija par maz, lai sadeldētu pirmaja puslaikā iekrāto deficītu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Elīna Dikeulaka, bet 13 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Aijas Brumermanes rēķinā. Tikkmēr astoņi punkti un piecas rezultatīvas piespēles bija Paulai Strautmanei.

Savukārt Zviedrijas izlasē 21 punktu sameta Frīda Eldebrinka, 14 punkti bija Kelisai Loidai, bet 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas Amandas Zahui kontā.

“Es nevaru padomāt, es vēl nevaru apjēgt to, kas notika,” emocijas grūti novaldīt pēc spēles bija saspēles vadītāja Dikeulakai. “Man šķiet, k visu, ko viņas darīja, viņām sanāca, un visu, ko mēs darījām, vienkārši nesanāca. Šoreiz laikam viņas gribēja vairāk uzvarēt, nekā mēs,” nespējot slēpt sarūgtinājumu, teica Elīna.

Pieredzējusī Aija Brumermane norādīja, ka pieļautas kļūdas aizsardzībā, un zviedrietēm punkti nākuši daudz vieglāk, nekā svētdienas spēlē pret spānietēm. “Mēs nedrīkstam tā spēlēt. Jābūt pašām kaut kādam lepnumam iekšā, tas arī mums neļāva uzvarēt,” pauda Brumermane.

Mača uzvarētāja Zviedrija turnīru turpinās Belgradā, kur jau ceturtdien ceturtdaļfināla spēlē spēkosies ar mājinieci Serbiju.

Jau ziņots, ka Latvija grupu turnīrā piekāpās Lielbritānijai, tad uzvarēja Ukrainu un grupu turnīra noslēgumā sparīgā cīņā piekāpās spēcīgajai Spānijai, ierindojoties A grupas trešajā vietā. Līdz ar to latvietēm astotdaļfinālā bija jāspēkojas ar B grupas spēcīgāko izlasi Zviedriju.

Eiropas čempionāts risināsies līdz 7. jūlijam. Izšķirošās spēles par medaļām notiks Belgradā.