Latvijas basketbolistēm vēl viena uzvara pār Nīderlandi

Latvijas basketbolistes svētdien Cēsīs ar 57:46 vēlreiz pārspēja Nīderlandi un izcīnīja divās dienās otro uzvaru savstarpējās pārbaudes spēlēs, informēja Latvijas Basketbola savienība. Latvijas izlase turpina gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, un nākamo pārbaudes spēli aizvadīs 25.maijā "Arēnā Rīga" pret Lietuvu.

Otrajā spēlē pret Nīderlandi uzvarētājām Anda Eibele guva 16 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, savukārt Līga Šurkusa iekrāja 14 punktus.

Uzvaru Latvijas basketbolistes nodrošināja pēdējās ceturtdaļas otrajā pusē, bet pārējā cīņas daļā viešņas izrādīja līdzvērtīgu pretestību. Pirmā puslaika beigās Latvijas izlase bija vadībā ar 30:25, taču turpinājumā holandietes rezultātu izlīdzināja 32:32. Vadībā Nīderlande izvirzīties gan nespēja. Pēdējā ceturtdaļa sākās ar neizšķirtu 37:37, taču pamazām izpaudās Latvijas pārsvars. Mājinieces nostiprinājās vadībā un uzvarēja ar 11 punktu pārsvaru.

Abu komandu pirmajā spēlē sestdien Latvija uzvarēja ar 62:52. Pirms spēlēm pret Nīderlandi Latvijas izlase iepriekš Alītā zaudēja Baltkrievijai (47:63).

Eiropas čempionāta finālturnīrs Francijā sāksies15.jūnijā. Grupas turnīrā Trelazē Latvija spēlēs pret Francijas (15.jūnijā), Lielbritānijas (16.jūnijā) un Serbijas (17.jūnijā) izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā, bet ceturtā vienība brauks mājās.