Latvijas basketbolistēm uzvara pēdējā pārbaudē pret Ķīnu

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra ar 69:67 Čehijā uzvarēja Ķīnas izlasi, informēja rīkotāji. Pēc atgriešanās no Karlovi Variem Latvijas basketbolistes pēdējos treniņus aizvadīs mājās, līdz 13. jūnijā dosies uz EČ finālturnīru Francijā.

Pret Ķīnas izlasi Latvijai rezultatīvākā - ar 16 punktiem bija Ieva Krastiņa, savukārt pa 12 punktiem iekrāja Kristīne Kārkliņa un Liene Jansone. Zaudētājām ar 20 punktiem rezultatīvākā bija Nana Čena.

Ķīnas izlase veiksmīgāk aizvadīja spēles sākumu, pirmās ceturtdaļas vidū izvirzoties vadībā ar 14:4. Taču pēc pārtraukuma Ķīnas pārsvars sāka dilt un četras minūtes pirms puslaika beigām Krastiņa ar trīspunktu metienu panāca Latvijai trīs punktu pārsvaru (29:26). Cīņas turpinājumā dažu punktu pārsvars lielākoties bija Ķīnas izlasei, līdz pēdējās ceturtdaļas vidū veiksmīgāk nospēlēja Latvijas izlase, kam Krastiņa panāca piecu punktu vadību (62:57). Pēdējā minūtē uzvaru spraigā galotnē noturēja Latvijas izlase.

Gatavojoties EČ finālturnīram, Latvijas izlase aizvadīja 10 pārbaudes spēļu. Pirmajā mačā Lietuvā tika zaudēts Baltkrievijai (47:63), pēc tam Cēsīs divreiz uzvarēta Nīderlande (62:52 un 57:46), kā arī Rīgā pārspēta Lietuva (67:63). Vēlāk pārbaudes turnīrā Zviedrijā sekoja zaudējums mājiniecēm (61:62), bet gūta uzvara pār Turcijas U-20 izlasi (62:52) un Lielbritāniju (56:54). Pirmajās spēlēs pārbaudes turnīrā Karlovi Varos latvietes zaudēja Krievijai (63:70), toties uzvarēja mājinieces čehietes (65:63).

EČ finālturnīra grupas kārtā Latvija Trelazē spēlēs pret Francijas (15.jūnijā), Lielbritānijas (16.jūnijā) un Serbijas (17.jūnijā) izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā, bet ceturtā brauks mājās.