Piespēle

Turpinās gatavošanās pasaules čempionātam hokejā. Iepazīstam tenisisti Sabīni Rutlauku

Piespēle

Futbolistu sniegums. Slēpotāja Patrīcija Eiduka. Basketbolists Francis Gustavs Lācis

Topošā komandu sporta spēļu halle Rīgā. Basketbola leģendām veltītās skulptūras

Latvijas basketbola Slavas kompleksa izveidi piesaista jaunās sporta spēļu halles tapšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Idejas iniciatori arvien ir gatavi pie "Daugavas" sporta nama Rīgā izvietot Latvijas basketbola Slavas kompleksu, bet tā īstenošana ir iepauzēta, līdz sarunās ar galvaspilsētas domi būs noskaidroti visi teritorijas attīstības jautājumi pēc valdības atbalstītā lēmuma turpat kaimiņos uzbūvēt jaunu komandu sporta spēļu halli. 

Pie "Daugavas" sporta nama plānots izvietot figurālu skulptūru, kas veltīta trenerim un spēlētājam Voldemāram Baumanim, kura vadībā Latvijas basketbolisti 1935. gadā izcīnīja pirmo Eiropas meistartitulu. Turpat blakus iecerēts pilsētvides dizaina objekts – basketbola slavas grozs, kurā būs stiklā iekausēti leģendāro basketbolistu attēli.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Zināms, ka darbi jau sen ir pabeigti, tomēr joprojām atrodas mākslinieka Gļeba Panteļejeva darbnīcā.
 

Vēl pirms nodoma būvēt jauno sporta spēļu halli pēc basketbola skolas "Rīga" direktora Gunta Šēnhofa iniciatīvas sāka virzīt projektu basketbola slavas godināšanai "Daugavas" halles priekšā. Viņa ideja bija izvietot kompozīcijas, kas atgādinātu Latvijas basketbola leģendas un sasniegumus. Bija dažādas skices un iecere izvietot padsmit krūštēlu, Latvijas Radio pastāstīja basket.lv redaktors Guntis Keisels.

Pamazām projekts attīstījās un, iesaistoties Panteļejevam, nonāca līdz risinājumam ar diviem galvenajiem basketbola akcentiem. Pirmais ir piemineklis Voldemāram Baumanim – Latvijas ''sapņu komandas'' izveidotājam. Savukārt stilizētā apmēram piecus metrus augstā basketbola slavas grozā ar modernām tehnoloģijām iestrādātu atgādinājumus par izcilām Latvijas basketbola personībām, komandām un sasniegumiem.

Baumaņa piemineklis jau ir izgatavots Ķīnā vēl pirms pandēmijas un nogādāts Panteļejeva darbnīcā Jūrmalā.

Turpretim citas projekta daļas ir iebremzējušās, jo objektu uzstādīšanai nepieciešama priekšlaukuma rekonstrukcija, paskaidroja Keisels. Rīgas dome laukuma rekonstrukciju iepriekš neiekļāva gada plānā, un ar jauno pašvaldības vadību sāktas jaunas sarunas. 

Patlaban basketbola Slavas kompleksa projekts ir orientēts uz priekšlaukumu – tas ir labi pārskatāms visiem, kas pārvietojas pa Krišjāņa Barona ielu. Taču pastāv arī iespēja, ka objekti pārcelsies uz "Daugavas" sporta nama pretējo pusi tuvāk ieplānotajai jaunajai hallei. Keisels uzskata, ka projekts tiks veiksmīgi pabeigts līdz ar jaunās halles projekta īstenošanu.

Jaunās sporta spēļu halles tapšanā ļoti ieinteresētas ir arī citu sporta veidu federācijas, jo visiem vajag vietu, kur rīkot sacensības, un gribētāju izmantot jauno telpu netrūks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti