Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Polija - Latvija. 1. puslaiks
Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Polija - Latvija

Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Polija - Latvija. 2. puslaiks

Latvijas basketbola izlasei neizdodas izglābties spēlē pret Poliju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība gatavošanos Eiropas čempionātam sestdien turpināja Klaipēdā ar zaudējumu 76:80 Polijai pārbaudes turnīra spēlē par 3.vietu, liecina organizatoru informācija. Poļi jau šķietami tuvojās mierīgai uzvarai, kad atslābums mača galotnē lika viņiem vēl krietni panervozēt. Abas komandas vēlreiz pārbaudes mačā tiksies 11.augustā Rīgā.

Latvijai rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Rolands Šmits, bet Jānis Blūms pievienoja 13 punktus. Nespēlēja Kristaps Janičenoks, kurš bija viens no rezultatīvākajiem iepriekšējā spēlē piektdien pret Gruziju. Polijai 14 punktus iekrāja Mateušs Poņitka.

Abpusējas kļūdas uzbrukumā rezultātu pirmajā ceturtdaļā turēja līdzsvarā, un poļiem tikai trīspunktu metiens līdz ar beigu svilpi palīdzēja pārtraukumā doties ar četru punktu vadību (18:14). Polijas basketbolisti labāk spēja izkārtot sev uzbrukuma iespējas, bet latviešiem brīžiem pietrūka aizrautības. Otrās ceturtdaļas vidū poļu pārsvars pārsniedza 10 punktus (33:22).

Pirmā puslaika videoapskats

Lai gan intriga spēlē nezuda, trešajā ceturksnī Polijas izlase izmantoja brīvas metienu iespējas un ik pa laikam atjaunoja nelielu divciparu pārsvaru, kas pēdējā minūtē pirms pārtraukuma sasniedza 17 punktus (59:42). Pēdējās ceturtdaļas sākumā latvieši guva astoņus punktus pēc kārtas un spēle atdzīvojās. Vēlreiz Polijas izlase priekšlaicīgi atslābinājās divarpus minūtes pirms beigu svilpes, kad bija vadībā ar 12 punktiem (76:64). Pirmajā spēlē Klaipēdā Lietuvai tikai ar viena punkta deficītu zaudējušie poļi uzvaru pret Latviju gan nosargāja.

Pirmajā oficiālajā pārbaudes spēlē gatavošanās ciklā Latvijas izlase jūlija beigās Tamperē uzvarēja Somiju, bet Klaipēdas turnīrā piektdien pusfinālā zaudēja Gruzijai (69:73). Vēl četras pārbaudes spēles Latvijas basketbolistiem paredzētas augustā "Arēnā Rīga".

Uz pārbaudes turnīru Lietuvā galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā devās 12 no 16 valstsvienības kandidātiem. Dažādu iemeslu dēļ uz Lietuvu neaizbrauca Jānis Strēlnieks, Dāvis Bertāns un Ojārs Siliņš, bet Kristaps Porziņģis ir Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pasākumā Dienvidāfrikā.

Eiropas čempionāts Turcijā risināsies no 31. augusta līdz 17. septembrim. Latvija spēlēs vienā grupā ar olimpiskajiem sudraba medaļniekiem serbiem, mājiniekiem turkiem, kā arī Krievijas, Beļģijas un Lielbritānijas basketbolistiem.