Latvijas basketbola izlase trillera galotnē izglābjas un pagarinājumā pieveic zviedrus

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien pamatlaika priekšpēdējā sekundē ar veiksmes un meistarības palīdzību izglābās no zaudējuma un vēlāk papildlaikā ar 79:76 pieveica Zviedrijas izlasi, pagarinot panākumu sēriju 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Kvalifikācijā Latvijas basketbolistiem ir droša vismaz otrā vieta grupā un atlikušas divas spēles.

Kaspars Bērziņš mājinieku uzvaru "Arēnā Rīga" veicināja ar 23 punktiem un 10 izcīnītām atlēkušajām bumbām, savukārt Jānis Strēlnieks nodrošināja 14 punktus. Zviedrijai rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Joakims Kjelboms.

Pirmā puslaika beigu daļā Latvijas izlases nonāca zaudētājos ar 12 punktu deficītu un ar trīs punktu iztrūkumu bija iedzinējos arī 3,4 sekundes pirms spēles beigām, taču izglābās, pateicoties Jāņa Strēlnieka soda metieniem un Bērziņa prasmei cīņā pie groza. Pagarinājumā Latvijas izlase ieguva nelielu pārsvaru, ko vairs neizsēja.

Zviedri pirmajā ceturtdaļā spēja noturēt aizsardzību, turklāt mājiniekiem uzbrukumā bija zema metienu precizitāte, kas līdzsvaroja komandu spēkus. Būtisku pārsvaru nevienai komandai neizdevās iegūt arī pēc pārtraukuma, un mājinieki ilgstoši bija iedzinējos ar nelielu punktu deficītu, arvien nespējot uzlabot metienu trāpījuma procentu. Spēlē veiksmīgāk iejutās zviedri, divas minūtes pirms puslaika beigām iegūstot vadību ar 12 punktiem (35:23) un arvien pārliecinošāk darbojoties gan pie sava groza, gan uzbrukumā.

Otrā puslaika sākumā Latvijai saglabājās astoņu punktu deficīts (29:37), taču mājinieki sasparojās un pēc Bērziņa metiena no groza apakšas trešās ceturtdaļas vidū jau pārņēma vadību (40:39). Agresīvāka spēle visā laukumā, kā arī atgūtā precizitāte palīdzēja Latvijai uz brīdi nostiprināt pārsvaru, tomēr skandināvi atguvās un spēles pēdējo nogriezni viesi sāka ar viena punkta iztrūkumu.

Pēdējā ceturtdaļā cīņa atkal ritēja punkts punktā, un vairākās epizodēs spoži nospēlēja Bērziņš, tomēr ar to nepietika, lai kompensētu vēlāk pieļautās kļūdas. Zviedri ar trīs punktu pārsvaru bija vadībā vēl 3,4 sekundes pirms pamatlaika beigām, taču pārsvaru nenosargāja. Jānis Strēlnieks trāpīja pirmo soda metienu, otro apzināti meta pa stīpu, savukārt Bērziņš tika pie atlēkušas bumbas un raidīja to grozā.

Arī pagarinājumā netrūka spriedzes, tomēr Latvijas izlase noturēja pretiniekus dažu punktu attālumā, neļaujot zviedriem turpināt pamatlaikā veiksmīgo spēli.

Galvenā trenera Ainara Bagatska vadītie Latvijas basketbolisti kvalifikācijas grupā ir pārliecinoši līderi ar četrām uzvarām četrās spēlēs. Tuvāko sekotāju rumāņu rēķinā ir trīs uzvaras. Pēdējās divas spēles kvalifikācijā Latvijas valstsvienība aizvadīs izbraukumā 24. augustā Slovākijā un 27. augustā Rumānijā.

Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem. Daļai komandu dalība finālturnīrā ir nodrošināta bez piedalīšanās kvalifikācijā. Ja Latvijas valstsvienība kvalificēsies Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīram, tas saglabās izredzes vienas finālturnīra grupas spēles aizvadīt Rīgā.